Pod sam koniec 2016 roku odwiedziła nas jeszcze jedna wysłanniczka Świętego Mikołaja, pod postacią pani Ani Toporkiewicz, przyjaciółki KOSTKI z ramienia amerykańskiej firmy Cisco.

Podczas wizyty p. Ania spotkała się z O.Dyrektorem, wraz z którym zwiedziła szkołę oraz z uczniami, którzy wzięli udział w konkursie na najlepszy esej w języku angielskim.

Organizatorem konkursu, przeznaczonego dla młodzieży w wieku 15-18 lat, jest American Chamber of Commerce, zaś do wzięcia udziału w nim, szkoła musiała uzyskać nominację jednej z film zrzeszonych przez powyższą izbę. KOSTKA otrzymała taką nominację od firmy Cisco, dzięki czemu uczniowie klas trzecich mogli zgłaszać się do napisania eseju na temat swoich oczekiwań dotyczących nowego prezydenta Stanów Zjednoczonych.

Pomimo, iż żaden z kostkowiczów nie stanął na podium w tegorocznej edycji konkursu, wszyscy uczestnicy cieszyli się z wzięcia w nim udziału, gdyż zyskali wiele. Oprócz pokonania własnych obaw (a może i odrobiny lenistwa), cennego treningu pisania dłuższych form w języku obcym, jak również nawiązania pierwszego kontaktu z dużą amerykańską firmą, każdy z uczestników otrzymał z rąk pani Ani Toporkiewicz sympatyczny upominek od Cisco, w skład którego wchodził m.in. powerbank oraz kilka gier.

Co prawda niektórzy uczestnicy konkursu byli w tym dniu nieobecni w szkole, ale nagrody od Cisco czekają na nich u p.Michalik.

Mamy nadzieję, że powyższy artykuł zachęci tegorocznych drugoklasistów do licznego udziału w kolejnej edycji konkursu AmCham w roku szkolnym 2017/2018. 🙂

Zespół Nauczycieli Języków Obcych

Zobacz zdjęcia