W ostatni poniedziałek KOSTKĘ odwiedziła s. Anastazja ze Zgromadzenie Córek Bożej Miłości.

Nikt z nas nie miał problemu z rozpoznaniem „Pierwszej Kucharki Rzeczpospolitej”J Siostra jest znana w całym kraju ze swoich książek kucharskich. Chyba nie ma w domu, w którym nie pojawiły się „Ciasta doskonale”, „Wiosenne Przepisy s. Anastazji” czy też „103 ciasta siostry Anastazji”.

 Nasz przemiały Gość najpierw spotkał się z Kołem Przyjaciół Biblioteki. Koło przyjęło gościa poczęstunkiem. Członkowie Koła upiekli „Puchatkę” z Jeżycjady – jako swoje popisowe ciasto. Ale to nie wszystko! Upiekli też ciasta pochodzące z książek s. Anastazji: „Ciasto z kokosem” i „Babkę na oleju”. (wszystkie przepisy znajdą się niebawem na blogu Kostki Smaku).

Następnie miało miejsce spotkanie z innymi członkami naszej kostkowej społeczności. Uczniowie bardzo chętnie zadawali pytania. A Siostra z wielkim humorem na nie odpowiadała.

Dowiedzieliśmy się między innymi o kulisach wydania pierwszej książki, o tym jak powstają przepisy, co Siostra lubi gotować i piec. Co jadają jezuiciJ i dla jakich ważnych osobistości przygotowywała posiłki. Rozśmieszyła nas opowieść i pierwszym samodzielnie ugotowanym posiłku i problemach w kuchni po wymianie pieca.

Jesteśmy pod wrażeniem wielkiej skromności s. Anastazji! I widzimy w niej wielki wzór do naśladowania. Imponuje nam z jak wielkim zaangażowaniem i wielką radością podchodziła do swoich codziennych obowiązków!

Siostra w podziękowaniu za poświęcony nam czas dostała piękny stroik bożonarodzeniowy wykonany przez rodziców spotykających się na spotkaniach Mama Magis & Tata Magis.

Jeszcze raz dziękujemy s. Anastazji za odwiedzenie naszej KOSTKI!

Koło Przyjaciół Biblioteki

Izabela Józwik, nauczyciel bibliotekarz

Aneta Pietrzyk, nauczyciel bibliotekarz i Dyrektor Biura Promocji i Rozwoju Szkoły

Zobacz zdjęcia