Okres świąteczny to czas radości i wielkich marzeń wszystkich dzieci, nie tylko tych najmłodszych, ale również i tych nieco starszych, takich jak nasi uczniowie 😉

Święty Mikołaj, długo oczekiwany, pojawił się 5 grudnia. Przyjechał do nas z ulicy Mroźnej na Biegunie Północnym. W poniedziałkowy ranek wybraliśmy się na spotkanie z nim do Multikina, dokąd zawiozły nas nowoczesne, samojeżdżące, antymgielne i ponaddźwiękowe sanie odrzutowe, czyli pojazdy MPK.

Śpiewaliśmy kolędy i obejrzeliśmy film przyrodniczy pt. ”Królestwo”, który pokazuje życie zwierząt na wyciągnięcie dłoni. Przekonaliśmy się, że zwierzęta są świetnymi aktorami, gdzie główną narrację tworzą ich odgłosy.

Zastawione stoły napojami i widok popcornu rozłożonego na pięciuset fotelach robił wrażenie. Ten dzień mógł być tak piękny dzięki naszemu Przyjacielowi Dawidowi Ziembie, który jak co roku, tak i tym razem zaprosił do nas św. Mikołaja i pozwolił nam wszystkim miło spędzić ten czas.

Po powrocie do KOSTKI świąteczny dzień się jeszcze nie zakończył, bo Mikołaj tak szybko nas nie opuścił i przywiózł prezenty dla maluchów 🙂 Na godzinę 17.00 koło teatralne „DWIE MASKI KOSTKI” zaprosiło najmłodszych do czytelni szkolnej, gdzie na kameralnej scenie uczniowie zaprezentowali spektaklz udziałem aniołków, elfów i oczywiście Świętego Mikołaja, który nie zapomniał o naszym Dawidzie i również dla niego miał przygotowany prezent.

Jednym słowem od rana do wieczora – mikołajkowe atrakcje.

Zapraszamy również do pięknej galerii autorstwa Pani Agnieszki: http://agnes.cc/kostka/gallery/2016_12_05/.

Aneta Pietrzyk, nauczyciel bibliotekarz i Dyrektor Biura Promocji i Rozwoju Szkoły

Zobacz zdjęcia