W dniu 9.12.2016, uczniowie naszej szkoły z Koła Przyjaciół Biblioteki i Koła Języka Angielskiego pod przewodnictwem pań Izabeli Józwik i Marii Michalik wyszli do kawiarnio-księgarni Massolit Books & Cafe powstałej w 2002r. Mieści się ona w centrum Krakowa, przy ulicy Felicjanek. Jej właścicielem i założycielem jest pan David Miller, pochodzący z USA.
O godzinie 14:40 zgromadzeni na przystanku „Dauna”, wsiedliśmy do tramwaju. Po gruntownym wytrzęsieniu wysiedliśmy na przystanku koło Filharmonii na ul. Zwierzynieckiej. Około 15:15 przekroczyliśmy próg księgarni. Rzuciliśmy się na wieszaki i znaleźliśmy sobie miejsca. Panie dały nam karty pracy – oczywiście w języku angielskim. Pytania nie były trudne, wszystkie dwu i trzy osobowe grupy świetnie sobie z nimi poradziły, wystarczyło spytać panie przy barze, które doskonale mówiły po polsku. Udzielić odpowiedzi na pytania mógł również pan katalogujący książki.
Jedzenie było pyszne – mogliśmy tam zjeść klasyczne brownie i inne specjały kuchni amerykańskiej.
Co do książek, w liczbie około 10 000, były to głównie pozycje anglojęzyczne, rzadziej polskojęzyczne, głównie, choć nie tylko, o tematyce przeznaczonej dla studentów (dla studentów historii i literatury oraz kultury żydowskiej).
O godzinie 16:45 jechaliśmy z powrotem do szkoły, najedzeni, szczęśliwi i przepełnieni fantastyczną atmosferą tego miejsca. Pewnie każdy, kto tam był, wróci jeszcze kiedyś w to miejsce.

Mateusz Francik, kl. 1g
Koło Przyjaciół Biblioteki
Zespół Nauczycieli Języków Obcych

Izabela Józwik, nauczyciel bibliotekarz

Zobacz zdjęcia