Praca kostkowego wolontariusza wymaga cierpliwości, poświęcenia wolnego czasu, rezygnacji z własnych potrzeb, przechodzenia wielu szkoleń, by podnosić kwalifikacje. Nasi uczniowie dzielnie radzą sobie z przeciwnościami, zawsze uśmiechnięci, uprzejmi i skorzy do pomocy sprawiają, że inni mają piękny dzień. Tym razem zostaliśmy mile zaskoczeni przez wspaniałe małżeństwo – Sz.P. Tadeusza i Krystynę Wolaków, którzy zaprosili nas na prawdziwą ucztę do restauracji Aldente, by uczcić owocną współpracę. Wspólnie spożyliśmy 4 pizze oraz soki i coca-colę. Podczas posiłku mieliśmy okazję lepiej się poznać, porozmawiać i snuć plany na przyszłość.

W każdy czwartek towarzyszymy Panu Tadeuszowi oraz jego podopiecznym w Centrum Kultury Spółdzielni Mieszkaniowej Na Kozłówce. Nasza młodzież wspomaga osoby zdolne muzycznie. Obsługujemy sprzęt muzyczny, wspólnie śpiewamy, gramy i opiekujemy się osobami, które tego potrzebują.

Za taką przepyszną niespodziankę serdecznie dziękujemy!

Katarzyna Kowalczyk,nauczyciel języka polskiego, koordynator ds. wolontariatu