Drodzy Kostkowiecze,

         Właśnie wystartował blog Kostki Smaku!

http://kostkasmaku.blog.deon.pl/

         Blog prowadzi Koło Przyjaciół Biblioteki ze swoim opiekunem p. Izabelą Józwik. Poświęcony jest tematyce czytelniczej i kulinarnej.

         Dlaczego taka kombinacja?

W skrócie chodzi o to, że po przeczytaniu fajnej książki rozmawiamy o niej. Co się nam w niej podobało, czy wartka była akcja, jaki był główny bohater i czy interesujące były opisy przyrody:) Ale najbardziej interesuje nas co jedli bohaterowie, gdzie się stołowali, czy zawsze jedli to samo na śniadanie, w jakiej kawiarni się spotykali, czy planowali swoje posiłki, czy dobrze się odżywiali…. Pytań jest bez liku!

I tutaj dochodzimy do części kulinarnej…

img_4127

Gdy jakieś danie szczególnie nam się spodoba, gdy wiąże się z nim jakaś historia, gdy jest wyjątkowo łatwe lub gdy po prostu mamy na nie ochotę – wtedy wkraczamy do Kostki Smaku i bierzemy się do pracy…

Ale o wszystkich szczegółach możecie przeczytać na blogu:)

http://kostkasmaku.blog.deon.pl/

         Jednak blog powstał w konkretnym celu! Koło Przyjaciół Biblioteki bierze udział w konkursie „Projekt z klasą” organizowanym przez wydawnictwo „Nowa Era”.

         Walczymy o grant finansowy, który chcemy przeznaczyć między innymi na doposażenie pomieszczenia Kostki Smaku w zastawę stołową.

         Zwracamy się z prośbą do całej społeczności szkolnej i naszych Przyjaciół do oddawania głosów na nasz projekt. Głosować można w dniach 1-15 grudnia 2016 roku na stronie internetowej wydawnictwa Nowa Ewa.

http://www.nowaera.pl/component/projektzklasa7/projekty/pokaz/3132.html

         Pamiętajcie, że można oddać jeden głos dziennie. Zmobilizujcie waszych rodziców i przyjaciół, zmobilizujcie wszystkie Wasze domowe komputery i telefony!

 

         Zachęcamy Was również do obejrzenia filmiku reklamującego nasz projekt, stworzonego przez uczniów naszej KOSTKI.

         Koło Przyjaciół Biblioteki

Izabela Józwik, nauczyciel bibliotekarz