Tuż przed listopadowym długim weekendem, odbyło się w bibliotece szkolnej drugie już „Popołudnie Detektywów”.

Uczniowie z opiekunkami stawili się o umówionej porze w KOSTKOWEJ bibliotece. Zaraz po przygotowaniu biblioteki do spotkania, zaczęliśmy pierwsze zabawy.

Na początek rozwiązywaliśmy zagadki detektywistyczne. Uczniowie podzieleni na trzyosobowe grupy dostali karki z zadaniami do rozwiązania. Musieli się wcielić w detektywa, przeanalizować dane i zastanowić się jak doszło do wypadki, kradzieży czy … jeszcze czegoś gorszego:) Dyskusjom i analizom sytuacji nie było końca!

Kolejnym punktem programu było zapoznanie się z Sherlockiem Holmesem – detektywem uwiecznionym na kartach książki, który jednak przebojem wdarł się do telewizji i kina.

Po pysznej kolacji przeszliśmy do ostatniego punktu programu. Młodzież grała w grę „Mafia”. Tu też przydała się umiejętność łączenia faktów, argumentowania i przyszłościowego myślenia – by z grona graczy wyeliminować członków mafii:)

W czasie „Popołudnia Detektywów” wszyscy bardzo miło spędzili czas, świetnie się bawili, a po wszystkim czekają już na następne spotkanie.

Aneta Pietrzyk, nauczyciel bibliotekarz i Dyrektor Biura Promocji i Rozwoju Szkoły

Izabela Józwik, nauczyciel bibliotekarz

Zobacz Zdjęcia