Za nami kolejne spotkanie autorskie.
14 listopada uczniowie naszej szkoły mieli okazję poznać pana Piotra Żyłkę. Chrześcijańskiego dziennikarza, redaktora naczelnego portalu DEON.pl, twórcę i prowadzącego „Projekt faceBóg” i polski profil papieża Franciszka. Szerokiej publiczności czytelniczej znanego jest jako współautora książek „Życie na pełnej petardzie – czyli wiara, polędwica i miłość” oraz „Sposób na cholernie szczęśliwe życie”.
Nasz Gość opowiedział młodzieży o swoim życiu i o ludziach, których spotkał na swojej drodze, o tym jak zmienili jego własne życie. Mówił o tym, jak mimo niepowodzeń i kłopotów nigdy nie stracić wiary i nadziei.
Pan Piotr opowiedział młodzieży o radości jaka towarzyszyła mu podczas spotkań z osobami, o których życiu pisał – siostrze Małgorzacie Chmielewskiej i śp. Ks. Janie Kaczkowskim.
Najbardziej utkwiły nam słowa, o tym, że chciałby mieć taki błysk w oczach, jaki ma siostra Małgorzata Chmielewska i jaki miał śp. ks. Jan Kaczkowski. Błysk radości, szczęścia, zadowolenia i spełnienia wynikający z tego co się robi i czemu poświęca się swoje życie. Życzył „tego błysku” wszystkim Kostkowiczom.
Dziękujemy panu Piotrowi Żyłce za to, że znalazł czas dla naszej młodzieży i spotkał się z nami (jak to sam świetnie ujął) w „realu”.

Aneta Pietrzyk, nauczyciel bibliotekarz i Dyrektor Biura Promocji i Rozwoju Szkoły
Izabela Józwik, nauczyciel bibliotekarz

 

 

Zobacz Zdjęcia