Dnia 15.11.2016 roku miało miejsce wyjście do firmy Cisco. O 9:20 wyszliśmy ze szkoły. Opiekunem był Pan Paweł Mika. Tramwajem numer 50 dojechaliśmy na miejsce , ale kawałek musieliśmy przejść na piechotę. Niestety nie każda klasa miała przyjemność usłyszeć interesujące wykłady w firmie, ponieważ było tylko 20 biletów wstępu. Dlatego z niektórych tylko klas mogły iść najwięcej trzy osoby.

Gdy dotarliśmy na miejsce, odłożyliśmy rzeczy do szatni i rozpoczęliśmy ”przygodę”. Dostaliśmy plakietki z napisem „Visitor”. Podzieliliśmy się na dwie grupy. Jedna grupa poszła na wykład o drukarkach, a druga, o Internecie. Na wykładzie o drukarkach, Pan opowiedział nam jak działa drukarka 3D. Interesujące było szczególnie to , że potrafi ona drukować nawet trzy dni! Potem powiedział trochę o projektach jakie tam wykonują, ale głównie skupił się na przyrządach które mierzą poziom zanieczyszczenia powietrza. Później przeszliśmy do drugiego pokoju. Tym razem pracowały z nami trzy Panie. Rozdzieliły nas na grupki i przydzieliły każdemu następujące funkcje: router, access point, smartphon, tablet, fire wall, DNS itd. Później “podpięliśmy” się kablami. Smartphon i tablet próbowali wysłać komentarz na YouTube, wpis na Facebook i na Twitter (symbolicznie ”wysyłali” pisząc na kartce i wkładając do koperty). Potem koperty dawało się access point, który podawał to dalej z odpowiednią regułą, taką samą jaką wykonuje cały system, żeby wpis na stronie się pojawił.

Po wykładach oprowadzono nas po firmie i pokazano między innymi, salę do odpoczynku oraz jadalnię, w której czekał poczęstunek w postaci kanapek i drożdżówek. Można też było zrobić sobie kawę, herbatę, gorącą czekoladę oraz zdobyć napoje z automatu. W budynku są również dwa rodzaje sali do odpoczynku. W jednej można się w ciszy poczytać lub po prostu poleżeć, a w drugiej zagrać w piłkarzyki, na konsoli lub w bilarda.

Po zjedzeniu ubraliśmy się, oddaliśmy plakietki i poszliśmy na przystanek. Wsiedliśmy to tramwaju także z numerem 50 i ruszyliśmy do szkoły. Wróciliśmy na 13:30 i co niektórzy mieli jeszcze lekcje, a inni poszli do domu.

Bardzo mi się podobało w firmie Cisco. Wykłady były interesujące i dużo się z nich dowiedziałem. Sądzę, że innym też się podobało. Jak była by taka możliwość, to pojechałbym tam jeszcze raz.

Maciej Dubiel kl 2A.

15 listopada we wtorek odbyło się wyjście do CISCO.Mogliśmy zobaczyć jak wygląda i działa drukarka 3D. Słuchaliśmy o projektach tworzonych w CISCO.Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych informacji na temat internetu.W budynku CISCO zwiedzaliśmy też różne pomieszczenia, w których pracują i odpoczywają pracownicy.Bardzo mi się podobało i chciałbym pójść tam jeszcze raz.

Kuba Cichoń 1e

Dnia 15.11.2016 wybraliśmy się do biura firmy „Cisco” na warsztaty dot. Informatyki. Po przyjeździe poczęstowano nas kawą i herbatą. Obejrzeliśmy i słuchaliśmy o projektach, nad którymi pracuje ta firma. Dowiedzieliśmy się też jak działa drukarka 3D. Następnie udaliśmy się na zajęcia, podczas których tworząc własną sieć dowiedzieliśmy się jak m.in. jak wygląda proces publikowania postów na facebooku. Na koniec udaliśmy się na mały poczęstunek podczas którego zadaliśmy wiele pytań dot. firmy, pracy, projektów i informatyki. Warsztaty bardzo nam się podobały i mamy nadzieję, że będziemy miały okazję uczestniczyć w podobnych.

Alicja Rygiel i Dorota Janowska 2e

Wyjście zostało zrealizowane dzięki pomocy Ojca Dyrektora Pawła Brożyniaka SJ i Pani Marii Michalik za co serdecznie dziękujemy. Również dziękujemy opiekunom warsztatów z firmy Cisco, tj Pani Ani i Panu Jackowi za ciekawe przygotowanie zajęć.

Paweł Mika, nauczyciel informatyki

 

Zobacz zdjęcia