14 października po raz piąty obchodziliśmy Święto Samorządności w Kostce. Ten wyjątkowy dzień tradycyjnie poprzedziła kampania wyborcza. Uczniowie na własnoręcznie wykonanych plakatach prezentowali swoje programy wyborcze. W ten sposób mogą przedstawić się swoim młodszym i starszym kolegom oraz zaskarbić ich sympatię. W piątek cała społeczność szkolna wzięła udział w Kongresie Wyborczym. Kandydaci bardzo profesjonalnie przedstawiali się oraz swoje założenia programowe. Następnie wzięli udział w debacie, którą poprowadził p. Łukasz Miłek. W tym roku tematem przewodnim była działalność kostkowego wolontariatu. Uczniowie w bardzo dojrzały sposób wyrazili swoje zdanie o pomaganiu innym.

Po ogólnym spotkaniu na sali gimnastycznej nastąpiła cisza wyborcza. Wszyscy uczniowie ochoczo pobierali karty do głosowania i w błyskawicznym tempie zapełniali nimi specjalnie przygotowane urny.

Wyniki zostały podane przez radiowęzeł po porannej modlitwie przez Pana Dyrektora Józefa Rostworowskiego.

Przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego został Oliwier Gawlik, a jego zastępcą została Małgorzata Juszkiewicz.

Nowym opiekunem Samorządu Uczniowskiego został Ojciec Dyrektor Paweł Brożyniak SJ.

Ustępujący opiekunowie oraz zarząd SU serdecznie gratulują. Życzymy Wam pięknej i owocnej pracy, dużo wytrwałości w dążeniu do wyznaczonego celu, realizacji założeń programów wyborczych oraz wspaniałych doświadczeń.

Katarzyna Kowalczyk, koordynator ds. wolontariatu

O. Jakub Śpiewak SJ – katecheta,  Specjalista ds. BHP

Zobacz Zdjęcia