14 października 2016, kiedy uczniowie rozpoczęli wybory przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego w KOSTCE, zebrani na 36 Kongregacji Generalnej w Rzymie, ojcowie delegaci wybrali właśnie nowego Generała jezuitów, którym został o. Aruto Sosa SJ. O. Arturo Sosa SJ, pochodzący z Wenezueli, jest 31 następcą św. Ignacego, założyciela Towarzystwa Jezusowego (jezuitów). Trwająca w Rzymie 36 Kongregacja Generalna liczy  212 delegatów z całego świata, wśród nich jest również siedmiu jezuitów z Polski.
GC36 Portraits of delegates

o. Aruto Sosa SJ

Następnego dnia, 15 października w kościele Il Gesu nowy Ojciec Generał odprawił wspólnie z ojcami delegatami dziękczynną Mszę św. W swojej homilii zachęca jezuitów, ale również wszystkich, z którymi spotykamy się na co dzień i pracujemy do wiary w Boga, dla którego nie ma rzeczy niemożliwych.

Z tekstem homilii oraz krótką notką biograficzną można zapoznać się poniżej.

Wszyscy jesteśmy zaproszeni aby modlitwą wspierać nowego Ojca Generała i wciąż jeszcze obradujących w Rzymie ojców delegatów, którzy pracują nad nowymi wyzwaniami i kierunkami pracy jezuitów we współczesnym świecie.

W poniedziałek 17 października nastąpi ogłoszenie wyników wyborów w KOSTCE i tym samym rozpocznie swoją kadencję piąty już Samorząd Uczniowski. Im również życzymy aby dobrze i godnie reprezentowali społeczność uczniowską, której są przedstawicielami.

O. Paweł Brożyniak SJ, dyrektor KOSTKI Publicznego Gimnazjum Jezuitów w Krakowie.
Biografia Ojca Generała Homilia Ojca Generała Zdjęcia Kongresu Wyborczego KOSTKI