W dniu dzisiejszym KOSTKĘ odwiedzili dość niespodziewanie mili goście z Włoch. Wraz z ks. Tomaszem Matyką SJ przyjechali do nas uczniowie z jezuickiej szkoły Istituto Gonzaga z Palermo, którzy postanowili podziękować za zeszłoroczne ciepłe przyjęcie ich kolegów i koleżanek w KOSTCE i kostkowych rodzinach. Delegacja z Sycylii spotkała się z ojcem Brożyniakiem, zaś nasze uczennice – Zuzanna i Magda wcieliły się w przewodników, sprawnie oprowadzając rówieśników po naszej Kostce i przedstawiając im najważniejsze informacje o szkole. Dzielnie także pozowały do rozlicznych pamiątkowych selfie 🙂 Przed wyjściem wszyscy spróbowali kostkowych krówek, zrobili sobie wspólne zdjęcie, a na pamiątkę nasi goście otrzymali kostkową koszulkę i kalendarz ze zdjęciami przedstawiającymi różne ważne chwile KOSTKI.

Agnieszka Baran, psycholog

O. Paweł Brożyniak SJ, dyrektor KOSTKI Publicznego Gimnazjum Jezuitów w Krakowie.