W sobotnie przedpołudnie 1 października 2016 grupa uczniów naszego gimnazjum pojechała pod opieką nauczycieli: p. Zdzisławy Rogozińskiej, p. Edyty Jandy i ks. Mateusza Kowalcze SJ, do Kampusu Wielickiego, aby zobaczyć prezentacje Wielickiego Festiwalu Nauki. Wrażenia z tego inspirującego czasu doświadczania Nauki poza szkolnymi pracowniami zamieszczamy poniżej.

Byłyśmy świadkami wielu interesujących doświadczeń, dzięki którym na nowo odkryłyśmy świat nauk ścisłych. Na samym początku poznałyśmy nową technikę druku, z której każda z nas mogła skorzystać. Następnie udałyśmy się do auli, gdzie odbyła się prezentacja na temat dźwięku. W czasie wolnym mogłyśmy skorzystać z wielu atrakcji takich jak własnoręczne zrobienie świeczek, czy kalejdoskopu. Wszystkie uważamy to wyjście za ciekawe i wartościowe przeżycie.

Weronika Bogusz, Magdalena Gernand i Martyna Maciąg kl.2c

W sobotę 01.10.2016r. w Kampusie Wielickim odbył się festiwal nauki. Było to wydarzenie, w czasie którego uczniowie naszej szkoły mieli okazję poznać wiele naukowych pojęć i doświadczeń. Niezwykłe były różnorodne stanowiska przedstawiające rożne dziedziny nauki. Każdy mógł znaleźć coś co go zainteresowało. Mnie najbardziej podobały się wydrukowane gify oraz to, że mogłam się dowiedzieć jak tworzy się muzykę.  Ciekawe było również tworzenie świec.  Według mnie festiwal był bardzo ciekawy, a wiedza na nim zdobyta bardzo użyteczna.

Oliwia Kaczyńska kl. 2a

Zdzisława Rogozińska, nauczyciel fizyki

Edyta Janda, nauczyciel matematyki i chemii

Ks. Mateusz Kowalcze SJ – katecheta, nauczyciel chemii, opiekun Projektu Vitoria

Zobacz zdjęcia