Chcąc uczcić Święto Patrona naszej szkoły św. Stanisława Kostkę na sportowo, jak co roku odbył się w naszej szkole Dzień Sportu, w którym uczestniczyły wszystkie klasy. Każda z nich wystawiła swoich reprezentantów w dziewięciu konkurencjach tj. kolejno: rzut piłką do kosza, żonglerka siatkarska, żonglerka piłkarska, siad równoważny, sztafeta w workach, zwinnościowy tor przeszkód, drużynowe skoki przez skakankę, kręgle oraz strzelanie do tarczy. Zawodnicy zdobywali punkty w każdej dyscyplinie, a następnie wyniki były sumowane co pozwoliło na wyłonienie sześciu najbardziej wysportowanych klas w KOSTCE.
Klasyfikacja generalna:
1 miejsce – 2D (55 pkt.)
2 miejsce – 2F (52 pkt.)
3 miejsce – 1E (46 pkt.)
4 miejsce – 3E (42 pkt.)
5 miejsce – 2B (41 pkt.)
6 miejsce – 3C (40 pkt.)


Poza zmaganiami drużynowymi odbywały się również konkurencje indywidualne, w których uczniowie walczyli o jak najlepsze wyniki, a w dalszej kolejności o medale.
Pierwszym wyzwaniem, z którym mogli zmierzyć się uczniowie to rzut ringiem na pachołek i w tej konkurencji najlepszymi umiejętnościami popisali się Jakub Borkowski, Weronika Bogusz oraz Michał Karłowicz.
Kolejnym indywidualnym zmaganiem był badminton – odbicie lotki do kosza. Tutaj niezwykłą perfekcją i celnością odznaczyły się Oliwi Uwiecińska, Michał Windak i Tomasz Sobczyk.
Trzecia konkurencja to coś dla zwolenników ping ponga – odbijanie rakietką piłeczki na czas. Tutaj sobie równych nie mieli Miłosz Wójcik, Filip Pater i Maja Fordońska.
Ostatnią konkurencją indywidualną sprawdzającą precyzję i umiejętność koncentracji był rzut do tarczy piłeczką. Najlepszymi wynikami popisali się Natalia Kawa, Damian Potępa oraz Krzysztof Muzyk.
Dzień Sportu poza emocjami typowo sportowymi odznaczył się – jak co roku – przede wszystkim dobrą zabawą, która była celem zarówno uczniów jak i organizatorów wydarzenia. Nie mogło zabraknąć zatem dodatkowych atrakcji, jak występ naszych CHEERLEADER’ek, które oprócz pokazów własnych układów tanecznych kilkakrotnie porwały niemal całą KOSTKĘ do wspólnego tańcowania.

Nie obyło się również bez tradycyjnego przeciągania liny – tradycyjnie: nauczyciele contra uczniowie, w którym to nauczyciele byli górą. Cała impreza sportowa został uwieńczona meczem w piłkę nożną dwóch drużyn: nauczyciele – uczniowie, który po regulaminowym czasie zakończył się remisem i konieczne było jego rozstrzygnięcie w rzutach karnych, w których uczniowie pokazali swoje umiejętności.
Wszystkim dziękujemy za wspólną zabawę, aktywny udział w licznych konkurencjach i ciekawych dyscyplinach. Dzień Sportu dał nam okazję do integracji, zapoznania nowych uczniów z naszymi sportowymi tradycjami, które utwierdzają nas w przekonaniu, że warto i trzeba tradycje te wyjątkowo kultywować  Mecze, rozgrywane pomiędzy nauczycielami i uczniami to z kolei doskonała okazja do tego, aby doskonale się bawić i pokazać kto tak naprawdę jest mistrzem „karnych” .

Zespół do spraw sportu i rekreacji.

Zobacz zdjęcia