„Greenlight for Girls” to organizacja, która we współpracy z dużymi firmami międzynarodowymi prowadzi odbywające się na całym świecie warsztaty, mające na celu zainteresowanie dziewcząt naukami ścisłymi i technicznymi. Nazwane są angielskim akronimem STEM (Science, Technology, Engineering, Mathematics). W ostatnią sobotę warsztaty odbyły się w Krakowie, i KOSTKA otrzymała zaproszenie dla 10 uczestniczek. Oto relacje kilku z nich:

W dniu 24 września udałyśmy się do Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, gdzie odbyły się warsztaty „Greenlight for Girls” .Rozpoczęły się o godz. 9:00 w pawilonie S otrzymaniem fartuchów i zjedzeniem przepysznego śniadania. Następnie poszłyśmy na pierwsze zajęcia pod tytułem „Jestem routerem”. Były one bardzo ciekawe. Kolejne zajęcia były z chemii. Na tych zajęciach robiłyśmy wiele doświadczeń. Po godzinie doświadczeń poszłyśmy na obiad. Następnie miałyśmy 2 godz. programowania w Scratch. Wszystko zakończyło się pożegnaniem o godz. 16:00. Otrzymałyśmy ciekawe prezenty. Najbardziej jestem zadowolona z latarki, specyficznej butelki i notatnika. Jestem bardzo zadowolona i chętnie wybiorę się znowu. Polecam innym by w następnym rok też tam pojechali. Dorota, klasa 2E

Na „Greenlight for girls” było bardzo ciekawie. Wszystkie atrakcje były interesujące, ale najbardziej podobało mi się kodowanie, ponieważ nauczyłam się czegoś, czego nigdy nie potrafiłam zrobić. Za rok chciałabym też uczestniczyć w tym wydarzeniu.

To było dla mnie wielkie wyróżnienie, że mogłam brać udział w tym projekcie.
Hania  klasa 1F

 

Najbardziej podobały mi się zajęcia Girl Code Fun i Jestem routerem. Jedzenie było bardzo dobre a prezenty fantastyczne. Bardzo chciałabym pojechać tam znowu w przyszłym roku.
Klaudia, klasa 1F

Na warsztatach najbardziej podobały mi się zajęcia Jestem routerem (Jak działa internet?) oraz Girls Code Fun (programowanie). Śniadanie było wręcz rewelacyjne, pomysł z dekorowaniem fartuchów zdecydowanie udany, a prezenty na koniec – świetne! 😉 Polecam wszystkim koleżankom te warsztaty i jeśli będzie taka możliwość za rok chętnie znowu się wybiorę.

Basia, kl. 2E

 

Na Uniwersytecie Ekonomicznym brałam udział w warsztatach „Greenlight for girls”. Najbardziej podobał mi się wykład na temat internetu. Dowiedziałam się na nim wielu rzeczy, o których do tej pory nie wiedziałam. Świetnie się tam bawiłam. Myślę, że warto było tam pojechać po to, żeby więcej dowiedzieć się o otaczającym nas świecie.

Jowita, kl.2D

Zespół nauczycieli języka angielskiego.

Zobacz zdjęcia