W środowy poranek 31 sierpnia uczniowie ośmiu klas pierwszych zgromadzili się na szkolnym boisku, gdzie rozpoczął się jubileuszowy rajd integracyjny do Doliny Będkowskiej. Blisko dwustu pierwszoklasistów poznało swoje nowe koleżanki i kolegów oraz wychowawców. Po wspólnej modlitwie i słowach Pana Dyrektora wyruszyliśmy do Doliny Będkowskiej.

Podróż upłynęła pod znakiem pierwszych nieśmiałych rozmów. Przemierzając leśne ścieżki wszyscy zaczęli się poznawać, a po przybyciu na polanę każda klasa znalazła dla siebie miejsce, gdzie uczniowie wraz z wychowawcami mogli bliżej się poznać. Słoneczna pogoda sprzyjała poznawaniu zainteresowań, pasji i cech charakteru. Uczniowie o wspólnie spędzonym czasie mówili:

Wyjazd integracyjny bardzo mi się podobał. Uważam, że to dobry pomysł, ponieważ uczniowie mogą szybciej się poznać i będzie im łatwiej w nowej szkole. Ja poznałam na tej wycieczce nie tylko dziewczyny z mojej klasy, ale też z innych i bardzo je polubiłam. Podobało mi się to, że każdy na początku musiał się przedstawić i powiedzieć coś o sobie.  Moim zdaniem takie wyjazdy są potrzebne, żeby się integrować i coraz więcej o sobie dowiadywać.

Katarzyna Rodak, kl. 1c

Uważam, że wyjazd integracyjny jest bardzo potrzebny, by klasa się ze sobą poznała i żeby osoby, które nikogo nie znają, czuły się swobodnie w swojej klasie. A także po to, aby nie stresować się zmianą i nowym otoczeniem.

Zuzia, kl. 1c

Dzisiejsza wycieczka do Doliny Będkowskiej bardzo mi się podobała, ponieważ dała mi możliwość poznania mojej nowej klasy i wychowawcy. Poznałam wiele miłych i sympatycznych osób. Moim zdaniem takie wycieczki są bardzo ważne i potrzebne, gdyż dają możliwość poznania koleżanek i kolegów z nowej szkoły. Wiele osób przychodząc do nowej klasy 1 września, byłoby bardzo zestresowanych, nie znając nikogo. Ja jestem bardzo zadowolona i szczęśliwa, że miałam okazję poznać uczniów i wychowawcę mojej klasy. J

Natalia, kl. 1c

Poznałem wielu nowych ludzi, w tym nauczycieli i wychowawcę. Dzień był dobrze zaplanowany. 

Filip, kl. 1f 

Na tej wycieczce podobało mi się, że mogłam poznać swojego wychowawcę i nowe koleżanki.

 

Wiktoria, kl. 1e

Na tej wycieczce poznałam wiele nowych znajomych i przyjaciół. Było bardzo zabawnie 

Justyna, kl. 1e 

Ta wycieczka była ok. Podobało mi się, że mogłam poznać moją klasę. 

Kinga, kl. 1e 

Na wyciecze byłą dobra  herbata i kiełbasa. Było spoko 

Michał, kl. 1e 

Na tej wycieczce podobało mi się to, że mogłem poznać nowe osoby i spędzić miło czas z moimi nowymi przyjaciółmi. 

Wiktor, kl. 1e 

W trakcie rajdu poznałam wielu ludzi. Bardzo podobał mi się realizowany program oraz miejsce pobytu. Cieszę się z udziału w wycieczce i mam nadzieję, że kolejne wyjścia klasowe będą równie interesujące.

Katarzyna, kl. 1b

Na wycieczce było super. Byliśmy w Dolinie Będkowskiej, dużo chodziliśmy, bawiliśmy i poznawaliśmy się. Rysowaliśmy swoją flagę i wymyślaliśmy hasło naszej klasy.

Maciej, kl. 1b

Wycieczka  była zdecydowanie udana! Towarzystwo z klasy było bardzo chętne do różnych zabaw oraz tworzenia plakatu. Na spotkaniu zapoznaliśmy się z uczniami oraz wychowawcami. W atrakcjach były zaplanowane gry, które zresztą były po części zabawne jak i dobre w poznaniu się. Jedliśmy również kiełbaski z rożna oraz drożdżówki, przy których mogliśmy porozmawiać. Podsumowując wycieczkę, spędziliśmy miło czas.

Katarzyna, kl. 1b

Dorota Muller, nauczyciel historii

Agnieszka Kubas, nauczyciel historii

Zobacz zdjęcia