Szanowni Przyjaciele KOSTKI w kwietniu tego roku na terenie szkoły powstał ogródek z kompostownikiem. Dzięki pomocy dyrekcji, pracowników, uczniów, rodziców,  Fundacji „The Bridge” i współpracy z Uniwersytetem Rolniczym możemy obserwować piękne plony z ciężkiej pracy każdego z nas. Cała idea ogródka się spełniła, dzięki pracy uczniów szczególnie z klasy IB, którzy nawet w czasie wakacji potrafili znaleźć czas na pomoc przy utrzymaniu ogródka w odpowiednim wyglądzie, możemy zebrać warzywa i cieszyć się ich naturalnym smakiem. Wyhodowaliśmy między innymi dynię zwyczajną, dynię piżmową, dynię figolistną, psiankę podłużną potocznie nazywaną bakłażanem, pomidory (zwyczajny, koktajlowy), groch zwyczajny, kukurydzę zwyczajną, buraki pastewne, cykorię podróżnik, cykorię sałatową, sałatę siewną, sałatę masłową, karczocha zwyczajnego, pasterniak zwyczajny, roszponkę warzywną, nagietek lekarski, ogórecznik lekarski, szpinak warzywny, bazylię pospolitą, rozmaryn lekarski, pietruszkę zwyczajną, proso zwyczajne, miętę zieloną i wiele innych. Dodatkowo uczniowie jako zadanie z biologii mieli wykonać projekt, w którym zasadzili w domu dowolną roślinę hodowlaną i obserwowali  jej wzrost do momentu wysadzenia do ogródka szkolnego, dzięki temu posadziliśmy paprykę roczną, poziomkę ogrodową, szczaw ogrodowy, cebulę zwyczajną, koper ogrodowy i inne rośliny uprawne.

Ogródek szkolny powstał na słabej ziemi ale kiedy wkłada się serce i poświęca swój czas to i ugór sprzyja. Pragnę podziękować za pomoc i poświęcony czas wszystkim Rodzicom, pracownikom Uniwersytetu Rolniczego, naszym kochanym uczniom oraz Fundacji „The Bridge”. Wszystkich serdecznie zapraszam do galerii zdjęć z naszego szkolnego ogródka.

Paulina Wantuch,biologii i geografii