W dniu 11 czerwca br., odbył się II Piknik Rodzinny KOSTKI. Bogaty w atrakcje program oraz ładna pogoda zachęciły uczniów z rodzinami jak i kadrę nauczycielską do licznego przybycia.

Wystąpiły cheerleaderki i soliści z KOSTKI, był pokaz psa Służby Celnej wyszkolonego do wykrywania narkotyków i papierosów oraz pokaz sprzętu policyjnego i radiowozu. Można było wysłuchać znanych polskich przebojów w nowych aranżacjach w wykonaniu zespołu NAMUZOWANI oraz mini koncertu w wykonaniu Orkiestry Szkoły Muzycznej im. B. Rutkowskiego w Krakowie. Wieczór uświetnił koncert zespołu YesKiezSirumem, którego egzotyczna nazwa oznacza w języku armeńskim „kocham cię” i którego specjalnością są muzyczne eksperymenty, mieszanie folkowych i rockowych rytmów z różnych kultur.

Podczas pikniku można było odwiedzić stanowisko Lasów Państwowych Nadleśnictwa w Niepołomicach, gdzie Panowie leśnicy udzielali cennych informacji i wskazówek dot. zarówno zachowań w lesie jak i dot. flory i fauny występującej w naszych lasach oraz stanowisko firmy POLAN, jednej z największych firm hodowlano-nasiennych, gdzie można było dowiedzieć się wszystkiego, co dot. nasion i ich wysiewu.

Tak jak w roku ubiegłym, dużym powodzeniem cieszyły się zarówno konkurs kulinarny „Master of Taste”, w którym wzięło udział aż  5 trzyosobowych drużyn oraz mecz siatkówki nauczyciele kontra rodzice.

Między poszczególnymi punktami programu przeprowadzono quiz wiedzy o Unii Europejskiej, gdzie nagrodą był plecak z akcesoriami ufundowany przez Przedstawicielstwo Unii Europejskiej w Polsce, quiz wiedzy o Krakowie, w którym nagrodą była najnowsza książka dwóch krakauerów Mieczysława Czumy i Leszka Mazana  „Tate, jedziemy do Krakowa” z dedykacją autorów oraz konkurs sportowy.

W trakcie pikniku zadbano także o najmłodszych, dla których przygotowano specjalne stoisko z zabawami, kolorowankami i malowaniem twarzy.

Na głodnych i spragnionych czekały kiełbaski, grochówka, bigos, regionalne przekąski, a także kawiarenka z ciastami, lodami i napojami.

Najbardziej burzliwym i wywołującym wiele emocji punktem pikniku była z pewnością licytacja koszulki Roberta Lewandowskiego i piłkarzy Wisły Kraków, a także chorągiewki z podpisem Kamila Glika, książki Ewy Wachowicz oraz fotela biurowego.

II RODZINNY PIKNIK KOSTKI z dużym  poczuciem humoru  poprowadził Pan Mariusz KUŚ z firmy ideały.eu.

W tak duże przedsięwzięcie, jakim było zorganizowanie pikniku, zaangażowanych było wiele osób. Im wszystkim należą się słowa uznania i podziękowania.

Dyrekcja KOSTKI Publicznego Gimnazjum Jezuitów im. św. Stanisława Kostki w Krakowie, Biuro Rozwoju i Promocji Szkoły oraz Rada Rodziców dziękują także wszystkim sponsorom nagród i darczyńcom, dzięki którym piknik udało się zorganizować:

Krasnystaw Producent wyrobów mlecznych

Piekarnia GETH

Firma Kabanosik

Fantic (napoje)

Ciastkarnia  IZA  ze Stanisława Górnego

Cukiernia Róża z Czernichowa,

Cukiernia  Steskal

Piekarnia rodzinna  Pieprzyca

Firma Gawor – Produkcja wędlin

Słoneczna Tłocznia

Karczma Pod Kogutkiem  w Krzywaczce

GRANA

PLATINET  SA

SOLIDEX

TELE-FONIKA  Kable

STACJA PALIW BP

MOSTOSTAL  Kraków

Politechnika Gdańska

Zarząd Infrastruktury Sportowej

Firma PLAST – Opakowania

ZIAJA

FARMONA

ANKORP-musztardy i keczupy z konikiem

INTERSPORT

GOODTIME-słone przekąski

BAHLSEN

IGLOTEX

URZĄD MIASTA KRAKOWA  WYDZIAŁ PROMOCJI I TURYSTYKI

Społeczny Instytut Wydawniczy„ ZNAK”

OKNOPLAST

TYMBARK

PRZEDSTAWICIELSTWO UNII EUROPEJSKIEJ

 

Nagrody główne ufundowali:

1/ Państwo Popiel  właściciele Pałacu w Kurozwękach

2/ Ośrodek Poniwiec SPA& SKI  w Ustroniu

3/ Zamek Lubomirskich w Nowym Wiśniczu

4/ Zamek w Pieskowej Skale

5/ Restauracja u Ziyada w Przegorzałach

6/  Restauracja Va bankque z Wieliczki

7/ Park Miniatur w Inwałdzie

8/ Pan Leszek Mazan i Mieczysław Czuma

9/ Teatr Groteska

10/Energylandia

 

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku będziemy mogli bawić się na III PIKNIKU RODZINNYM KOSTKIJ

ZAPRASZAMY JUŻ DZIŚ DO WSPÓLNEGO BIESIADOWANIA!

Rada Rodziców

Aneta Pietrzyk, nauczyciel bibliotekarz i Dyrektor Biura Promocji i Rozwoju Szkoły

O. Paweł Brożyniak SJ, dyrektor KOSTKI Publicznego Gimnazjum Jezuitów w Krakowie.

Zobacz zdjęcia