W piękne, słoneczne przedpołudnie , 1 czerwca 2016 roku w Dzień Dziecka został rozegrany bieg szkół gimnazjalnych w ramach Kwietnej Mili.

Odbyły się cztery biegi, w których rywalizowały dziewczęta i chłopcy klas I i II gimnazjów. Chłopcy biegali na dystansie 2,5 km, a dziewczęta na 1,25 km.

Pierwsze startowały dziewczęta z klas pierwszych, a wiec emocji w szeregach Kostki nie zabrakło.

Na całej trasie nasze uczennice dzielnie walczyły o pozycje.  Na mecie jako druga stawiła się Wiktoria Znamirowska, jako piąta Oliwia Kaczyńska. Tuż za Oliwia na metę przybyła Alicja Bubula, Wiktoria Machowska oraz Aleksandra Jastrzębska. W drugiej dziesiątce sklasyfikowane zostały Kaja Kozakiewicz, Alicja Gąsłowska, Zuzanna Bednarczyk, Wiktoria Pasieczna oraz Natalia Izbińska. Tuż za nimi bieg ukończyły Kasia Majtyka oraz Dominika Rogowska.  Był to świetny bieg naszych reprezentantek , które dały z siebie wszystko i cudownie zaprezentowały się na tle innych zawodniczek.

Jeszcze emocje nie opadły a na starcie pojawili sie chłopcy z klas pierwszych.

Strzał z pistoletu i ruszyli…przez cały bieg widać było dominację jednego z zawodników, który był doskonale przygotowany i z pełna świadomością kontrolował poczynania przeciwników.

Karol Haluch w świetnym stylu zajął pierwsze miejsce, a co ciekawe uzyskał lepszy czas niż zwycięzca biegu chłopców klas drugich. (czapki z głów:)

Do ostatnich metrów ważyły się losy brązowego medalu. Kacper Kil dopingowany przez liczna grupę  dziewcząt wykrzesał siły na końcówkę i po wspaniałym finiszu zdobył brązowy medal.  Miejsca w drugiej dziesiątce zajęli Adam Gąsłowski oraz Adrian Łada.

Wszystkim zawodnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

DSCF6152

Zespół ds. aktywności ruchowej, rekreacji i sportu.

Zobacz zdjęcia

Zobacz wyniki