Dnia 02.06.2016 roku chcąc uczcić Dzień Dziecka w  KOSTCE został zorganizowany I Piłkarski Dzień Dziecka w ramach Igrzysk Gimnazjów Katolickich Krakowa. Do udziału w turnieju zgłosiło się 6 drużyn, które zostały podzielone na dwie grupy. Między drużynami w grupie odbyły się bezpośrednie pojedynki. Dwie pierwsze reprezentacje z najwyższą liczbą punktów w grupie przeszły do półfinałów, w których to zwycięstwo dawało awans do meczu finałowego. Natomiast przegrana prowadziła do walki o trzecie miejsce.

Gimnazja, które zajęły w grupach miejsca trzecie walczyły o 5 miejsce.

Po rozegraniu meczów z grupy pierwszej wyłoniły się drużyny: Publiczne Gimnazjum Sióstr Salezjanek oraz Akademickie Gimnazjum Jezuitów, w grupie drugiej: KOSTKA Publiczne Gimnazjum Jezuitów oraz Gimnazjum Sióstr Prezentek.

Gr I

 1. Publiczne Gimnazjum Sióstr Salezjanek – 6 pkt
 2. Gimnazjum Akademickie – 3 pkt
 3. Gimnazjum nr 72 Sióstr Augustianek – 0 pkt

Gr II

 1. Gimnazjum Sióstr Prezentek – 1 pkt (+3 pkt w rzutach karnych)
 2. Gimnazjum św. Rodziny z Nazaretu – 1 pkt
 3. KOSTKA Publiczne Gimnazjum Jezuitów – 6 pkt

Pierwszy mecz półfinałowy rozegrany został między szkołami jezuickimi – KOSTKĄ a Gimnazjum Akademickim. Po długiej i zaciętej walce do samego końca, wynik musiał zostać rozstrzygnięty w rzutach karnych, w których lepsi okazali się uczniowie Akademickiego Gimnazjum. Tym samym awansując do finału. KOSTKOWICZOM natomiast została walka o trzecie miejsce.  Drugi półfinał to walka między Publicznym Gimnazjum Sióstr Salezjanek a Gimnazjum Sióstr Prezentek zakończony zwycięstwem 1:0, co dało awans SAVIO.

Po rozegraniu meczu półfinałowych przyszedł czas na rozstrzygnięcia boju o miejsce piąte. W tym pojedynku lepsi okazali się uczniowie Gimnazjum św. Rodziny z Nazaretu wygrywając w karnych z Gimnazjum nr 72 Sióstr Augustianek 3:2

Po przegranym wcześniej półfinale nasi KOSTKOWICZE byli jeszcze bardziej zmotywowani i nie zamierzali dać sobie wydrzeć tego zwycięstwa, co potwierdzili na boisku wygrywając 1:0 i zajmując tym samym trzecie miejsce na podium.

Finałowy mecz został rozegrany między Akademickim Gimnazjum a Publicznym Gimnazjum Sióstr Salezjanek. Obie drużyny walczyły zacięcie i do samego końca, pokazując wielką wolę walki. Jednak lepsza okazała się drużyna z Nowego Sącza pokonując Publiczne Gimnazjum Sióstr Salezjanek 2:1.

Generalna klasyfikacja I Piłkarskiego Dnia Dziecka w KOSTCE:

 1. Akademickie Gimnazjum Jezuitów
 2. Publiczne Gimnazjum Sióstr Salezjanek
 3. KOSTKA Publiczne Gimnazjum Jezuitów
 4. Gimnazjum Sióstr Prezntek
 5. Gimnazjum św. Rodziny z Nazaretu
 6. Gimnazjum nr 72 Sióstr Augustianek

W trakcie rozgrywek został również wybrany MVP turnieju, którym został uczeń naszej szkoły HUBERT URBAŃSKI. Natomiast króla strzelców zdobył JAKUB LEŚNIAK (5 bramek) będący reprezentantem Akademickiego Gimnazjum Jezuitów.

Dodatkowymi atrakcjami, którymi zawodnicy i kibice mogli się cieszyć w trakcie turnieju był występ naszych cheerleaderek, które zagrzewały do walki zawodników. Pomimo trudnych warunków atmosferycznych publiczność KOSTKOWA nie zawiodła wspierając naszych zawodników dopingiem. Chcąc również dodać energii, osłodzić trudy, a przede wszystkim uczcić Dzień Dziecka, młodzież częstowana była plackami, które zostały upieczone dla nich w naszej KOSCTCE SMAKU. Dziękujemy wszystkim za udział i dobrą zabawę, a wszystkim zawodnikom gratulujemy wspaniałej gry.

KOSTKA była reprezentowana przez następujących zawodników:

 1. Dawid Wrześniak
 2. Sebastian Tatko
 3. Sebastian Salwowski
 4. Patryk Gicala
 5. Alan Budzyła
 6. Oskar Szczuka
 7. Damian Wolhman
 8. Bartłomiej Włoch
 9. Michał Urban
 10. Hubert Urbański – MVP TURNIEJU

Zespół ds. aktywności ruchowej, rekreacji i sportu.

Zobacz zdjęcia