W dniach 10 – 11 maja 2016 r., klasy 3b i 3d wraz z wychowawcami i ks. Kubą, pojechały na wycieczkę do Zakopanego. Wszyscy we wspaniałych nastrojach spotkaliśmy się pod szkołą i z entuzjazmem poszliśmy do autokaru. Podróż minęła szybko i bez żadnych niespodzianek. Po dotarciu na miejsce, poszliśmy do budynku, gdzie zostaliśmy zakwaterowani i zostawiliśmy bagaże w pokojach. Następnie udaliśmy się  na wycieczkę na Kalatówki, a chętne osoby poszły dalej, na Halę Kondratową. Po powrocie z pięknej trasy udaliśmy się pod Skocznie, a następnie na Krupówki, gdzie mięliśmy czas wolny dla siebie. Zmęczeni, lecz w dobrych nastrojach, wróciliśmy do ośrodka, gdzie czekała na nas kolacja. Wieczorem mięliśmy trochę czasu dla siebie, który w większości spędziliśmy na polu. Potem, nasi wspaniali opiekunowie zamówili pizzę, więc wszyscy byliśmy bardzo szczęśliwi.

            Następnego dnia pobudka była o godzinie  8. Po śniadaniu wyruszyliśmy na Gubałówkę. Wszyscy, pomimo zmęczenia i wysokiej temperatury, zdołali wyjść na górę. Tam, opiekunowie zapewnili nam wiele atrakcji. Po ok. 2 godzinach wspólnej, wspaniałej zabawy, zeszliśmy na dół, gdzie mogliśmy kupić pamiątki. Wróciliśmy do ośrodka na obiad i o godzinie 15:30 wyruszyliśmy w drogę powrotną do Krakowa.

            Moim zdaniem, wszyscy świetnie się bawiliśmy i mięliśmy okazję jeszcze bardziej się zintegrować. Szkoda, że byliśmy tam tak krótko.

Agata Prusak kl. 3d

Wycieczka do Zakopanego

W dniach 10-11 maja klasy 3D i 3B wraz z p. Gorgon-Fultyn i p. Sadłoń wybrały się na wycieczkę do Zakopanego. Pierwszego dnia, zaraz po przyjeździe, wyruszyliśmy na spacer po Kalatówkach, gdzie w 1910 r.  odbyły się pierwsze w Tatrach zawody narciarskie. Wiosną, w czasie topnienia śniegów zakwitają masowo krokusy, których jeszcze niewielkie ilości udało nam się zobaczyć. Stamtąd poszliśmy na Halę Kondratową, skąd roztacza się widok na Kasprowy Wierch. Następnie udaliśmy się na Krupówki, gdzie mieliśmy czas wolny i mogliśmy zamówić oscypki z żurawiną, bo nigdzie indziej oscypki nie smakują tak jak w Zakopanem. Drugiego dnia wspięliśmy się na Gubałówkę, gdzie mieliśmy okazję przejechać się na torze saneczkowym, co było niesamowitą atrakcją. Wycieczka wszystkim bardzo się podobała.

On 10th and 11th May our class went on a trip to Zakopane. First we went for a walk to Kalatówki where in 1910 the first ski race in Tatra mountains took place. Next point of our trip was Hala Kondratowa where we enjoyed a beautiful view of Kasprowy Wierch. Then we went to Krupówki where we had free time and we could buy souvenirs and primarily oscypki which are traditional regional dish. On the second day we climbed on Gubałówka where we had an opportunity to ride on the luge track. The trip was wonderful and everybody enjoyed it.  It was our last school trip and we had an opportunity to spend time with each other.

Natalia Kramarz kl. 3d

Paula Gorgoń-Fultyn, nauczyciel języka angielskiego

Ewa Sadłoń, nauczyciel wychowania fizycznego

O. Jakub Śpiewak SJ – katecheta oraz opiekun SU

Zobacz zdjęcia