41 uczniów Kostki  18 maja 2016r. uczestniczyło w wykładzie pana dr hab. Lecha Sokołowskiego z Obserwatorium Astronomicznego UJ na temat czasu. Oto refleksje uczniów po tym wystąpieniu. Jednocześnie informuję, że odbędą się jeszcze dwa  wyjścia na UJ  ( 1 VI i 8 VI ), a 15 czerwca niektórych uczniów z  całej szkoły czeka nagroda  za całoroczną pracę.

DSCN0539

W środę, 18 maja, uczestniczyłem w wykładzie pt.: „W krótkim czasie coś o czasie” na Uniwersytecie Jagiellońskim. Tematem wykładu były informacje oraz ciekawostki na temat czasu. Zainteresowany słuchałem od początku do końca. Dowiedziałem się wielu nowych rzeczy o czasie i zegarach, które go mierzą. Nie żałuję tego, że poszedłem na ten wykład. Jestem pewny, że każdego by zaciekawił ten temat.
Krzysztof Pawlik 3E

Dziś wybraliśmy się na interesujący wykład z „czasu”. Pan bardzo ciekawie opowiadał o danym temacie. Najbardziej ujeły mnie informacje na temat wieku wszechświata i ziemi.

Oskar Szczuka  3D                                                                                                 

„Na wykładzie dowiedzieliśmy się wiele ciekawych rzeczy o czasie w sensie  fizycznym, ale też filozoficznym. Wykład był bardzo ciekawy i mi się podobał”

Grzegorz Adamski 3A

18 maja miałam okazję uczestniczyć w wykładzie na Uniwersytecie Jagiellońskim pt. „W krótkim czasie o czasie”. Dowiedziałam się o nim bardzo dużo. Profesor Sokołowski opowiadał ciekawie i co chwilę zaskakiwał mnie nowymi faktami. Nie nudziłam się ani przez chwilę. Nie tylko Kostka wpadła na pomysł, żeby odwiedzić kampus. Chętnych było wielu z różnych szkół krakowskich. Bardzo mi się podobało.z poważaniem

Emilia Majewska 3C

Zdzisława Rogozińska, nauczyciel fizyki

Ks. Mateusz Kowalcze SJ – katecheta, nauczyciel chemii, opiekun Projektu Vitoria