Chcąc uczcić święto Konstytucji 3 maja na najlepszy ze znanych nam sposobów czyli na sportowo postanowiliśmy zorganizować turniej, a gwoździem programu tym razem okazała się koszykówka.

KOSTKA zorganizowała I Turniej Koszykówki z okazji ŚWIĘTA KONSTYTUCJI 3 MAJA, a wydarzenie – jak się okazało – cieszyło się ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów wszystkich klas co potwierdza liczba zgłoszonych drużyn reprezentowanych przez wychowanków wszystkich roczników. Osiem zgłoszonych reprezentacji w wyniku losowania podzielono na dwie grupy, w obrębie których rozgrywały między sobą mecze. W pierwszej grupie znalazły się: Krejzolki, Dziewczynki Martynki, Chrabąszcze, Pyrtusie, natomiast w drugiej: Asasyni, Gang Cygana, WiP, Nie Wiem V2.

W wyniku rozegranych meczów do dalszego etapu przeszły cztery drużyny tj. Krejzolki – Chrabąszcze oraz Gang Cygana – Nie Wiem V2. Rozegrane pojedynki umożliwiły wybór dwóch drużyn, które zmierzyły się ze sobą w finale w walce o pierwsze miejsce czyli Chrabąszcze oraz Gang Cygana. W walce o trzecie miejsce Krejzolki pokonały drużynę Nie Wiem V2, co stanowiło dla kibiców i innych zawodników duże zaskoczenie (oczywiście pozytywne) gdyż drużyna skupia w swoich szeregach uczniów klas pierwszych.

Na uwagę zasługuje mecz finałowy czyli rywalizację uczniów klasy sportowej Gangu Cygana oraz koszykarzy KOSTKI Chrabąszczy, którzy popisali się oraz zaprezentowali swój kunszt pokonując starszych od siebie kolegów… zdobywając najwyższe (i z pewnością najwygodniejsze) miejsce na podium.

Turniej obfitował również w inne sportowe uciechy – w trakcie rozgrywek odbył się konkurs rzutów za 3 punkty. Każda drużyna wystawiała jednego zawodnika, który oddawał 10 rzutów zza linii 6 m do kosza. Konkurencję tę wygrał Dominik Łach, który w dogrywce pokonał starszego od siebie kolegę.

Po rozgrywkach sportowych zostali wybrani również MVP turnieju – w klasyfikacji damskiej zwyciężyła Natalia Głowacka, a w męskiej: Tomasz Piękosz.

Dziękujemy wszystkim za wspaniałą zabawę i gratulujemy wszystkim uczniom! Mamy nadzieję, że pierwszy z turniejów koszykówki jest jedynie przedsmakiem tego, co jeszcze się wydarzy, a sportowe poczynania koszykarzy zapiszą się na stałe w pamięci wszystkich uczniów i kibiców.

Zespół ds. aktywności ruchowej, rekreacji i sportu.