W nawiązaniu do minionego niedawno Dnia Świętego Patryka, KOSTKA postanowiła uczcić to święto wyjściem na pokaz tradycyjnych tańców irlandzkich.

004a

Poniżej załączamy relacje uczestników:
W dniu 2 kwietnia b.r. chętni uczniowie KOSTKI mieli okazję wybrać się z nauczycielami języków obcych – z panią Marią Michalik oraz z panią Zofią Nazim do Nowohuckiego Centrum Kultury na spektakl tańca irlandzkiego, wykowanego przez grupę „ERIU” z okazji jubileuszu 10-lecia istnienia grupy. https://www.youtube.com/watch?v=lEFNggfN12Y Spektakl tańca, na którym była nasza grupa uczniów nosi nazwę „Wybór”.
Spektal rozpoczął się miłym przywitaniem widzów, przez 3 osoby z grupy ERIU. Przez godzinę mieliśmy przyjemność oglądać piękne tańce irlandzkie. Według mojej subiektywnej opinii był to taniec łączący elementy stepowania, baletu oraz tańca klasycznego. Dzięki spektaklowi mogliśmy poznać element pięknej kultury irlandzkiej. Spektal bardzo mi się podobał. Od samego wykonania, aż po najmniejszy szczegół. Przypadł mi do gustu oczywiście sam taniec ale przede wszystkim podobały mi się stroje tancerzy, oraz element śpiewu który podobny był do operowego.
Na koniec wydarzenia z okazji jubileuszu mogliśmy być świadkami przemówienia pani kierownik grupy ERIU, gdzie dziękowała wszystkim osobom wspierającym grupę. Podsumowując: Spektakl zdecydowanie bardzo mi się podobał, oceniam go pozytywnie i z pewnością, jeżeli będę miał okazję wybiorę się na podobny jeszcze raz!
Daniel Kowalówka, kl.2d

105a

Dnia 2 kwietnia wybraliśmy się na spektakl tańca irlandzkiego w choreografii Agaty Kowalczyk, w wykonaniu krakowskiego Zespołu Tańca Irlandzkiego ERIU. W barwny i humorystyczny sposób opowiada o tancerkach, ich dylematach, decyzjach, zrządzeniach losu, które doprowadziły je do tańca irlandzkiego i punktu, w którym się znajdują. W tym dniu zespół ten obchodził również jubileusz 10-lecia . Została ukazana ciężka i długa praca tancerek, które musiały poświęcić mnóstwo czasu, aby dojść do takiej perfekcji jaką ukazały. Spektakl bardzo nam się wszystkim podobał. Mieliśmy wrażenie, że tancerki wręcz „fruwają” w powietrzu, swoją pracę wykonywały z ogromną gracją i wdziękiem. Całe widowisko naprawdę było warte zobaczenia. Pierwszy raz mieliśmy okazję brać udział w takim wydarzeniu. Sądzę, że takie wyjścia pozwalają nam lepiej poznać kulturę krajów anglojęzycznych, ale również pokazują, że ciężka praca i poświęcenie przynoszą tak wspaniałe efekty, jak w przypadku zespołu ERIU! 🙂

Karolina Fijołkowska I Damian Stawiarski klasa 3c

wybor-plakat-728x1024

Zofia Nazim, nauczyciel języka angielskiego

 

Maria Michalik, nauczyciel języka angielskiego i niemieckiego