Klasa Ic w dalszym ciągu kontynuuje spotkania z grupą Motylków z Przedszkola nr 36 w Krakowie. W ramach innowacji pedagogicznej KOSTKI nasza młodzież prowadzi profesjonalne lekcje na temat swoich zainteresowań. Lekcję rozpoczęliśmy od przekazania na ręce pani mgr Anny Olsińskiej podarków od Dyrekcji KOSTKI. Dzięki uprzejmości o. Pawła Brożyniaka SJ w paczce znalazły się puzzle, klocki, kredki, kolorowanki, flamastry i brokatowe żele.

Tym razem prym wiodły Julka Skowronek i Ania Zamora. Dziewczyny od lat pasjonują się malarstwem i swoją fascynację wlały w serduszka dzieci.

Spotkanie rozpoczęło się od ogólnej pogadanki na temat malarstwa i prezentacji autorskich prac. Dziewczyny udowodniły, że należy ćwiczyć, by udoskonalać technikę i zostać mistrzem.  Zaprezentowały również niezliczoną ilość pędzli oraz technik malarskich.  Dzieci mogły mierzyć się z pastelami, węglem, farbami, a nawet brokatami w kleju. Maluchy wraz z gimnazjalistami stworzyli portret idealnego przyjaciela.  Okazuje się, że takowy jegomość ma bardzo dużą głowę, cienką i długą szyję, wyraźny uśmiech, spore uszy i różne kolczyki. Następnie grupy młodych i starszych zajęły się tworzeniem interesującej abstrakcji. Ćwiczenie mianowicie polegało na rysowaniu przez 15 sekund ulubionego motywu, a potem przesunięciu kartki do sąsiada siedzącego w kole. Powstałe arcydzieła zdobią salę 323, której gospodarzem jest klasa IC. Na koniec nasi kochani przyjaciele (w ramach rewanżu i licytacji umiejętności) zaprezentowali przed nami fragment popisu artystycznego. Jesteśmy pod wrażeniem i dziękujemy!!!

Katarzyna Kowalczyk, nauczyciel języka polskiego,opiekun SU

Zobacz zdjęcia