W poniedziałek 14-go  marca w odbyły się w KOSTCE Rekolekcje Wielkopostne, które poprowadził ojciec Mirosław Jajko SJ wspólnie z grupą młodzieżową MAGIS z Nowego Sącza. Tematem przewodnim rekolekcji było: ,,Nie wstydzę się Jezusa”. Dzień wypełniła wspólna konferencja, modlitwa, świadectwa gości, którzy opowiadali, jak w życiu codziennym nie wstydzą się Jezusa. Na zakończenie rozeszliśmy się na prace w grupach, pod kierunkiem Magisowych animatorów.

Drugi dzień rekolekcji odbył się w Tauron Arenie pod hasłem „Młodzi i Miłosierdzie”  Projekt M&M związany jest z ogłoszonym przez papieża Franciszka nadzwyczajnym rokiem jubileuszowym ku czci Bożego Miłosierdzia. Najważniejszym punktem programu, w którym uczestniczyło prawie 10 tys. gimnazjalistów z Małopolski, było przejście przez specjalnie przygotowaną na tę okazję Bramę Miłosierdzia. Organizatorem spotkania była Archidiecezja Krakowska wspólnie z Komitetem Organizacyjnym Światowych Dni Młodzieży.

Bardzo dziękujemy wspólnocie MAGIS z Nowego Sącza za przeprowadzenie, kolejnych już, wspaniałych rekolekcji w naszej szkole.

O. Jakub Śpiewak SJ – katecheta oraz opiekun SU

O. Paweł Brożyniak SJ, dyrektor KOSTKI Publicznego Gimnazjum Jezuitów w Krakowie.

dr O. Artur Niechwiej SJ – katecheta, nauczyciel biologii i chemii

Ks. Mateusz Kowalcze SJ – katecheta, nauczyciel chemii, opiekun Projektu Vitoria

Zobacz zdjęcia