3 marca 2016 r. uczniowie klas trzecich wraz z wychowawcami udali się do Teatru Ludowego na przedstawienie pt. „Błysk rekina” , w reżyserii  Jerzego Fedorowicza. Jest to sztuka o kłopotach i problemach dnia codziennego młodzieży szkolnej, której azylem staje się dach szkoły. Nie bez kozery mówi się o owej sztuce, że to „baśń przeciwko agresji”.

Teatr Ludowy 01

Gdy kurtyna poszła w górę, większość z obecnych  zaskoczył charakter spektaklu. Okazało się, że to musical, a na to nie każdy był przygotowany. Jednak po kilku minutach wszyscy                                 z zainteresowaniem patrzyli na to, co dzieje się na scenie. Podziwiali talent  i umiejętności wokalne występujących aktorów.

Baśń, jaką bohaterowie opowiedzieli, była bardzo pouczająca. Każdy mógł w niej znaleźć coś dla siebie, nawet odpowiedź na nurtujące nas czasem pytania. Okazało się, że wszyscy miewamy lęki i strachy, doświadczenia i marzenia, o których głośno nie chcemy mówić, gdyż boimy się reakcji „otoczenia”. Przybieramy wtedy różne pozy, wkładamy maski, za którymi chowamy swoje kompleksy.

Tematem przewodnim w drodze powrotnej do szkoły był właśnie obejrzany spektakl. Widzowie dzielili się na bieżąco wrażeniami i spostrzeżeniami po przedstawieniu. Każdy był zadowolony, a jeden z uczniów nawet stwierdził, że „życie jest o wiele ciekawsze dzięki dobrej wyobraźni”.

Agnieszka Szefer – Walas, nauczyciel języka polskiego