W dniu 24.02 nasza klasa miała okazję spotkać się i porozmawiać z panią Angeliką, która jest profesjonalną stylistką. Na co dzień pracuje w bardzo ekskluzywnym salonie, gdzie obcina

i modeluje włosy klientów. Okazuje się, że praca fryzjera wcale nie jest taka łatwa. Dowiedzieliśmy się, że ludzie przychodzą tam nie tylko po to, aby zmienić fryzurę, ale także,  żeby się wygadać, zwierzyć ze swoich problemów i codziennych zmagań. Kolejną ciekawostką jest również to, że sprzęt, którego profesjonalni styliści używają jest bardzo drogi. To naprawdę niewiarygodne, że nożyczki fryzjerskie mogą kosztować kilka tysięcy złotych. Podsumowując, spotkanie było bardzo ciekawe i przyjemne.

Natalia Głowacka, kl.1D

Pani stylistka wcześniej wybrała jedną z uczennic, aby obciąć jej włosy. Siedzieliśmy dookoła, podczas gdy wybrana dziewczyna siedziała w środku. Gdy pani Angelika obcinała Gosię, zadawaliśmy jej pytania. Dowiedzieliśmy się np., że pani obcinała Michała Wiśniewskiego i aktorów grających w serialach takich, jak „M jak miłość”. Ogólnie zawód fryzjera jest bardzo wymagający i pani Angelika ma mało czasu dla siebie.

Szymon Barnat, kl. 1D

Zostałam wybrana, aby pani stylistka obcięła i wystylizowała mi włosy. Podczas, gdy je obcinała, inni zadawali pytania pani Angelice. Praca fryzjera zawsze kojarzyła mi się ze staniem w miejscu i obcinaniem włosów, ale dowiedziałam się, że fryzjer jest też traktowany jak terapeuta! Dużo ludzi przychodzi do salonu, żeby się „wygadać”. Pani Angela bardzo ładnie obcięła mi włosy.

Gosia Pawlik, kl.1D

Podczas spotkania z panią Angeliką dowiedziałam się wielu ciekawych rzeczy, takich jak to, że gdy przychodzi stały klient, trzeba zapytać go, czy zgadza się, aby ktoś inny (np. praktykant) umył mu włosy. Pani Anglika pracuje w prestiżowym salonie, gdzie podcięcie włosów kosztuje powyżej 100 zł!

Aneta Kłósek, kl.1D

Spotkanie z panią Angeliką było bardzo ciekawe, dowiedziałam się podczas niego np., że długie włosy lepiej obcina się kiedy klientka stoi, bo wtedy wychodzi lepszy efekt końcowy.

Jowita Włosek, kl. 1D

Maria Michalik, nauczyciel języka angielskiego i niemieckiego

Zobacz zdjęcia