W dniu 12.02.2016 progi naszej szkoły odwiedził pan Bogdan Krężel – fotograf prasowy, współpracujący m.in. z czasopismami Newsweek oraz Wprost, a także na planie filmowym u znanych reżyserów polskich. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie uczęszczający na zajęciach Foto KOSTKI oraz klasa 1D.

Pan Bogdan zaprezentował nam swoje prace fotograficzne i filmowe, opowiedział o tym, czym jest fotografia, co jest najważniejsze w wykonywanej przez niego profesji, o realiach zawodu freelancera, jak i odpowiedział na liczne pytania aktywnej publiczności.

IMG_0654
Reakcje i wrażenia uczestników arcyciekawego spotkania cytujemy poniżej. 🙂

„W piątek 12 lutego odbyło się spotkanie z fotografem prasowym, panem Bogdanem Krężelem, który współpracuje m.in. z czasopismami Wprost, Newsweek czy Polityka, a także z reżyserami filmowymi. Nasz Gość opowiadał o swojej pracy, która okazała się bardzo ciekawa. Dowiedzieliśmy się bardzo dużo na temat jego zawodu np., że nie potrzeba drogiego sprzętu do zrobienia pięknego zdjęcia czy filmiku, wystarczy tylko telefon komórkowy. Pan Bogdan Krężel robił sesje zdjęciowe już wielu ważnym osobom, takim jak np. Justyna Kowalczyk. Pokazywał nam również jak powstają reklamy. Zdziwiło mnie, że do zrobienia króciutkiej reklamy potrzeba aż 4 dni pracy, jeśli nie więcej. Spotkanie mi się bardzo podobało.”
Aneta Kłósek, 1D

„W piątek gościem w naszej szkole był tata naszego kolegi z klasy, Pan Bogdan Krężel, który opowiadał o swojej pracy fotografa. Pokazywał nam przepiękne zdjęcia i wyjaśniał na czym polega jego praca. Najbardziej zdziwiło mnie jak Pan Krężel mówił o samym procesie robienia zdjęć. Co ciekawe, nie robi się stu zdjęć jednej rzeczy czy osobie, a potem wybiera najlepsze. Sztuka polega na tym, aby zrobić jedno zdjęcie oddające całą magię i charakter danego obrazka. Praca nad retuszem zdjęcia często trwa ponad godzinę. Praca z takimi ludźmi jak Justyna Kowalczyk, Edmund Niziurski, Wojciech Mann czy Jan i Łukasz Nowiccy to na pewno wielki zaszczyt i ciekawe przeżycie, a naszemu gościowi to się udało. Jak sam mówi, w robieniu zdjęć chodzi o to, żeby mieć pomysł, żeby odkryć czyjeś drugie oblicze i ukazać je na fotografii.”
Gosia Pawlik, 1D

„Najbardziej zaciekawił mnie filmik: ,,making off” reklamy pizzy Giuseppe i dowiedziałam się, że taką reklamę która trwa 30 sekund nagrywa się i montuje bardzo długo.
Zainteresowały mnie też zdjęcia sławnych osób.”
Julka Szczerba, 1D

„Zajęcia z fotografem, Bogdanem Krężelem były bardzo ciekawe, ponieważ dowiedziałem się np., że w reklamach jedzenia, produkty nawet nie muszą być jadalne, tylko chodzi o to, żeby dobrze wyglądały. Pan Bogdan pokazał nam również dużo swoich zdjęć. Nie wiedziałem, że fotograf poznaje tyle sławnych osób. Pan Krężel zrobił zdjęcie nawet Justynie Kowalczyk! Myślę, że praca fotografa jest bardzo ciekawa.”
Szymon Barnat, 1D

Maria Michalik, nauczyciel języka angielskiego i niemieckiego

Paweł Mika, nauczyciel informatyki