17 marca 2016 roku odbędzie się  XXV edycja Międzynarodowego Konkursu Matematycznego KANGUR 2016

W konkursie może uczestniczyć każdy uczeń, bez względu na wyniki w nauce i osiągnięcia na lekcjach matematyki. Udział w konkursie należy zgłosić do 4 lutego nauczycielom matematyki.

Konkurs KANGUR 2016 organizowany jest pod patronatem Rady Europy, a w 1994 roku został wpisany do kalendarza imprez Organizacji Narodów Zjednoczonych do Spraw Oświaty, Nauki i Kultury (UNESCO).

Inicjatorem Międzynarodowego Konkursu „Kangur Matematyczny” jest Stowarzyszenie „Kangourou Sans Frontières” z siedzibą w Paryżu. Konkurs przeprowadzany jest jeden raz w roku jednocześnie we wszystkich uczestniczących w nim krajach.

W Polsce głównym organizatorem Konkursu jest Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych, które przeprowadza Konkurs pod patronatem Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

W 2015 roku w konkursie wzięło udział ponad 300 000 polskich uczniów ze szkół podstawowych, gimnazjów, liceów, techników i szkół zawodowych.

Każdy uczestnik Konkursu KANGUR otrzyma w momencie rozpoczęcia Konkursu upominek. W tym roku jest to układanka przestrzenna PENTOMINO.

Życzymy samych sukcesów  i dobrej zabawy.

Logo- Kangura

Zespół matematyków:

Joanna Baryła, nauczyciel matematyki

Edyta Janda, nauczyciel matematyki i chemii

Joanna Błachowska, nauczyciel matematyki

Beata Rudnicka- Szyba, nauczyciel matematyki

Anna Błaut, nauczyciel fizyki i matematyki

Ewa Cieśla-Gancarz, nauczyciel matematyki i fizyki