Od początku roku szkolnego w bibliotece jest udostępniony „ZESZYT PROPOZYCJI CZYTELNICZYCH”. Uczniowie wpisują w nim tytuły książek, które chcą przeczytać, a których nie mamy w naszym księgozbiorze.

Miło nam poinformować, że za pieniądze zebrane w ubiegłorocznej akcji 1% dla KOSTKI  mogliśmy między innymi powiększyć nasz księgozbiór o ponad 50 książek z szeroko rozumianej beletrystyki. Jest to odpowiedź na potrzeby czytelnicze uczniów KOSTKI:)

Na naszych półkach można znaleźć m. in. „Magiczne Drzewo. Świat Ogromnych”, „Feblik”, „Kto zabrał mój ser?”, serię „Igrzyska śmierci”, „Pretty Little Liars”, „Olimpijscy Herosi”, „Dane wrażliwe”, seria „Wielcy i sławni”. Szczególnie godna polecenia jest pozycja „Dziewczyny z Powstania” oraz seria książek dla dziewcząt autorstwa Ewy Nowak i czternasty tom „Felix, Net i Nika” Rafała Kosika.

Nowosci czytelnicze 02

Zapraszamy wszystkich uczniów i nauczycieli do współtworzenia księgozbioru biblioteki. Jeśli masz własną wizję tego, co powinno znaleźć się w naszym księgozbiorze i chcesz podzielić się z nami tą wiedzą, to dajemy Ci taką możliwość. Zachęcamy, przyjdź i zaproponuj książkę bibliotece.

Zakupy będziemy realizować w miarę naszych możliwości finansowych i dostępności tytułów na rynku wydawniczym.

Nowosci czytelnicze 01

Aneta Pietrzyk, nauczyciel bibliotekarz i Dyrektor Biura Promocji i Rozwoju Szkoły

Izabela Józwik, nauczyciel bibliotekarz