Zmagania tenisistów stołowych o tytuł najlepszego zawodnika Kostki trwały prawie trzy tygodnie.

Najpierw odbywały się kwalifikacje w kategorii dziewcząt i chłopców. Na lekcjach wychowania fizycznego  jak i po lekcjach miały miejsce zmagania zawodników i zawodniczek którzy walczyli o osiem miejsc premiowanych awansem do finałowego turnieju. Po kilkudziesięciu pojedynkach udało się wyłonić najlepsze 4 zawodniczki oraz 4 zawodników.

Dnia 3.12.2015 roku na sali gimnastycznej naszej szkoły rozegrany został turniej finałowy.

Rozlosowano grupy w jakich zawodnicy i zawodniczki walczyli „każdy z każdym” , a następnie zagrali półfinały i finały.

Mistrzem szkoły  został Sebastian Tatko.  Rewelacyjna gra, wysoka skuteczność zagrań owocowały szybkimi i wysokimi zwycięstwami. Sebastian nie miał sobie równych, co podkreśla także fakt, że nie stracił  nawet seta w całym turnieju.  Drugie miejsce zajął Oskar Zacharski.

Mecz o trzecie miejsce był bardzo emocjonujący. Najpierw po zaciętym secie (11-8) prowadził Krzysztof Zięba, później do remisu  w setach 1-1 (9-11) doprowadził Jakub Bugaj, a w decydującym secie 11-13 wygrał Jakub.

Najlepszą zawodniczką okazała sie Anna Kościelecka zajmując  piąte miejsce. Szóste miejsce wywalczyła Natalia Dudzik, siódme Aneta Kłósek oraz ósme Małgorzata Pawlik.

Bardzo dziękujemy Ojcu Dyrektorowi który objął honorowy patronat nad turniejem i zasponsorował świetne nagrody dla wszystkich uczestników.

Wszystkim zawodnikom gratulujemy i zachęcamy do udziału we wszystkich sportowych zmaganiach w naszej szkole.

Zespół ds. aktywności ruchowej, rekreacji i sportu.

Zobacz zdjęcia