Droga do I Igrzysk

„Doświadczenia ostatnich trzech lat organizowania przez nasze szkoły imprez sportowych dla uczniów gimnazjów katolickich Krakowa (Liga Siatkówki czy Turniej Koszykarski) pokazały, że istnieje duży potencjał i zainteresowanie rywalizacją sportową. Z tych doświadczeń zrodziła się idea zorganizowania I Igrzysk Gimnazjów Katolickich w Krakowie.
Celem Igrzysk jest zorganizowanie w atrakcyjnej formie imprezy sportowej na wysokim poziomie dla młodzieży i pod egidą szkół katolickich. Oprócz tego mamy nadzieję, że Igrzyska pomogą rozwijać współpracę, wymieniać doświadczenia w zakresie wychowania, i podejmowania wspólnych inicjatyw oraz budować relacje i przyjaźnie na fundamencie wartości Ewangelii i nauczania Kościoła między wspólnotami szkół katolickich…”
cyt. o. Paweł Brożyniak SJ

logo_igrzyska_g_k_k

Do dyscyplin sportowych, które będą rozgrywane w ramach I Igrzysk Gimnazjów Katolickich należą: piłka siatkowa, koszykówka, piłka ręczna, bieg na orientację oraz piłka nożna.
Organizacji tego przedsięwzięcia podjęły się dwie szkoły tj. Kostka Publiczne Gimnazjum Jezuitów im. św. S. Kostki w Krakowie oraz Publiczne Gimnazjum Sióstr Salezjanek im. św. D. Savio w Krakowie.
16 grudnia 2015 roku na hali Com Com Zone nastąpi oficjalne rozpoczęcie I Igrzysk Gimnazjów Katolickich 2015/2016. Pierwszą dyscypliną w jakiej zmierzą się uczniowie będzie piłka siatkowa. Mecze zostaną rozegrane w składach damsko – męskich.
Mamy nadzieję, iż wydarzenie sportowe jakim będą nasze Igrzyska okażą się dla wszystkich uczestników interesującą formą rywalizacji sportowej, a także wspaniałą zabawą, która pozwoli nam na rozwinięcie ducha walki i rywalizacji.

Zespół ds. aktywności ruchowej, rekreacji i sportu.