18 listopada, o godzinie 16 – tej, uczniowie KOSTKI mieli okazję uczestniczyć w nietypowym przedstawieniu pt.: „Dziecko dla odważnych”, które wystawione było w Teatrze Ludowym – Scena pod Ratuszem. Jego scenariusz napisany został na podstawie książki Leszka K. Talko o tym samym tytule. W rolach głównych wystąpili Beata i Tomasz Schimscheinerowie.
„Dziecko dla odważnych” to poradnik dla wszystkich, którzy zamierzają mieć dzieci, mają dzieci i chcą ich więcej, dla tych, co mają dzieci i maja ich serdecznie dość. Ci, którzy dzieci nie mają i nie zamierzają za żadne skarby świata ich mieć również znajdą w tym tekście wiele dla siebie.
źródło: http://teatrvisavis.pl/repertuar/spektakle-teatralne/dziecko-dla-odwaznych/
Już dziś zapraszam na kolejną przygodę z teatrem, a teraz zachęcam do przeczytania relacji z wyjścia, które przygotowali dla Was uczestnicy „przygody z teatrem”:

W środowy wieczór byliśmy w Teatrze Ludowym, Scena pod Ratuszem, na przedstawieniu pt. „Dziecko dla odważnych”. Jest to sztuka dwóch aktorów – Beaty i Tomasza Schimscheinerów, którzy wcielają się w role raz rodziców, a raz dzieci. Scenariusz jest bardzo zabawny. Jest to przedstawienie zarówno dla dorosłych, młodzieży, jak i dla dzieci. Ukazuje codzienne zmagania rodziców z dziećmi i dzieci z rodzicami. Sztuka bardzo mi się podobała, bo w humorystyczny sposób pokazuje problemy życia rodzinnego.
Natalia Kramarz, kl. 3d

Wyjście było bardzo ciekawe, atmosfera wesoła, a sam spektakl przekomiczny. Spotkanie z aktorami po sztuce pozwoliło nam poznać pewne etapy z ich życia oraz dowiedzieliśmy się, że przedstawienie powstało na podstawie książki p. Leszka Talko „Dziecko dla odważnych”.
Niech zazdroszczą nam Ci, których z nami nie było. Z utęsknieniem czekam na kolejne takie wyjście.
Zuzanna Józefczyk, kl. 3d

20151118_175321

18 listopada 2015 roku wraz z p. Agnieszką Szefer-Walas udaliśmy się do Teatru Ludowego na spektakl zatytułowany „Dziecko dla odważnych”.
Kiedy weszliśmy do teatru, można było poczuć atmosferę elegancji. Jak się okazało, na spektakl udali się także inni gimnazjaliści. Ja wraz z koleżankami miałyśmy zaszczyt usiąść w pierwszym rzędzie. Przedstawienie rozpoczęło się nietypowo, ponieważ aktorzy, w czasie kiedy publiczność zajmowała miejsca, odgrywali już na scenie swoje role.
Co mnie zdziwiło? – w adaptacji brała udział również widownia. Już nieraz słyszałam, że aktorzy mają dobry kontakt z publicznością, ale teraz mogłam zobaczyć to na własne oczy. Było to ciekawe doświadczenie.
Przez cały czas naprawdę dobrze się bawiłam. Myślę, że to widowisko teatralne zmieniło mój punkt parzenia na teatr.
Uczennica kl. 3d

Dnia 18.11.2015 razem z Panią Szefer-Walas udaliśmy się do Teatru Ludowego – Scena pod Ratuszem- na spektakl „Dziecko dla odważnych”. Przedstawienie dotyczyło wychowania dzieci. My, na razie jesteśmy dziećmi, ale uświadomiło mi to jak dużo trudu, a przede wszystkim cierpliwości i odwagi potrzeba, aby wziąć na siebie odpowiedzialność wychowania dziecka. Bardzo mi się tam podobało. Aktorzy, wcielając się raz w postać Dziecka a innym razem Rodzica, odgrywali swoje role bardzo dobrze. Po zakończeniu sztuki mieliśmy możliwość porozmawiania z aktorami lub zrobienia sobie z nimi zdjęcia. Wyjście to uważam za udane 🙂
Paweł Nazim, kl. 2e

Agnieszka Szefer – Walas, nauczyciel języka polskiego