Rozpoczynamy w naszej szkole międzynarodowy projekt matematyczny, który polega na zbudowaniu, przy użyciu kolorowych naklejek, gigantycznego fraktala geometrycznego, znanego pod nazwą DYWAN SIERPIŃSKIEGO. Fraktal ten został opisany w 1916 roku przez słynnego polskiego matematyka – Wacława Sierpińskiego (ale wcześniej był odkryty przez jego studenta – Stefana Mazurkiewicza, w 1913r.).
Uczniowie naszej szkoły utworzą 4 iterację (fragment) Dywanu Sierpińskiego, którego ostateczne wymiary wyniosą 43,74m x 43,74m.

fraktal-dywan sierpińskiego 800x397
Ten gigantyczny fraktal będzie zaprezentowany w setną rocznicę opisania tego ciekawego fraktala przez Wacława Sierpińskiego oraz na 13. Międzynarodowym Kongresie Edukacji Matematycznej, który odbędzie się w Hamburgu w dniach 24-31 lipca 2016 roku.
Więcej szczegółów można znaleźć na stronie wydarzenia: http://www.zstil.eu/sierpinski.html.
Zespół matematyków:

Joanna Baryła, nauczyciel matematyki

Edyta Janda, nauczyciel matematyki i chemii

Joanna Błachowska, nauczyciel matematyki

Beata Rudnicka- Szyba, nauczyciel matematyki

Anna Błaut, nauczyciel fizyki i matematyki

Ewa Cieśla-Gancarz, nauczyciel matematyki i fizyki