W dniu 17 listopada br. w KOSTCE miały miejsce obchody Dnia Świętego Marcina. Uczniowie klas pierwszych językowych licznie wzięli udział w warsztatach tworzenia lampionów, następnie odbył się pochód św. Marcina, potem prezentacja, a  po powrocie Grzegorz z klasy IIC przeprowadził Quiz, w którym wyłoniliśmy 4 zwycięzców i rozdaliśmy drobne nagrody.

Popołudnie było udane dzięki licznym uczestnikom z klasy I C i I D oraz dzięki nieocenionej pomocy uczniów z klasy II C i II D, jak również dzięki pomysłowi na zorganizowanie Dnia św. Marcina w KOSTCE nauczycieli języka niemieckiego.

Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy za udział 🙂

Jetzt auf Deutsch 🙂

Das war ein hell erleuchteter Abendim KOSTKA- Gymnasium!  Mit  den selbstangefertigten Laternenzogen die Schüler, ihre Eltern und Lehrer rund um die Schule.  Wiejedes Jahr in Deutschland feierteauch KOSTKA Schule  in Krakau den heiligen St. Martin mitbunten und strahlenden Laternen. Nachdem Umzugwarteten auf unsleckerhafte Martin shӧrner und die Sage um den heiligen Martin. Eineschӧne Tradition , die auch nach vielen Jahr hundertenihren Reiznichtverloren hat…

Relacjeuczniów

Święty Marcin w KOSTCE

We wtorek 17 listopada odbyło się święto świętego Marcina w Kostce. Spotkaliśmy się o 16.30 i rozpoczęliśmy krótką prezentacją o świętym. Po niej zaczęliśmy ozdabiać nasze „lampiony”. Bardzo mi się to podobało, ponieważ nie trzeba było tego robić jednym ustalonym wzorem, tylko każdy mógł wymyślić swój własny projekt. Było przy tym dużo zabawy i śmiechu. Następnie zrobiliśmy sobie grupowe zdjęcie z lampionami. Potem ruszyliśmy w procesji za św. Marcinem wokół szkoły. Gdy wróciliśmy czekały już na nas pyszne marcińskie rogale oraz  gorąca czekolada. Kiedy jedliśmy, odbywał się quiz wiedzy o św. Marcinie. Wygrała go klasa 1d. Wszystkie atrakcje były świetne i z wielką przyjemnością bym to wydarzenie powtórzyła.

Anna Kościelecka z klasy I D

17 listopada w naszej szkole odbył się Dzień Świętego Marcina. Rozpoczęliśmy to popołudnie  wykonaniem lampionów, z którymi przeszliśmy dookoła szkoły, na czele pochodu szedł uczeń z klasy II C przebrany za św. Marcina. Po pochodzie w szkolnej stołówce czekały na nas rogaliki i gorąca czekolada. Obejrzeliśmy również prezentację o św. Marcinie i klasy pierwszy wzięły udział w quizie  i otrzymały drobne upominki. Bardzo nam się podobało.

Inga, Magda i Zuza z klasy II D

Agnieszka Krupa, nauczyciel języka niemieckiego

 

Ewa Klobassa – Zrencka , nauczyciel języka niemieckiego

 

 

Maria Michalik, nauczyciel języka angielskiego i niemieckiego

 

Zobacz zdjęcia