W piątek 23 października w KOSTKOWEJ bibliotece odbyło się wielkie święto! Nie tylko mogliśmy wypożyczać książki i rozmawiać o książkach ale również porozmawiać z kimś kto książki pisze. Naszym gościem była Pani Agnieszka Grzelak autorka serii książek dla młodzieży „Blask Corredo”.
Pisarka była w gościem Targów Książki, które od czwartku odbywały się w Krakowie. Jednak odpowiedziała na nasze zaproszenie, i przed Targami, zgodziła spotkać się z uczniami KOSTKI.
Pani Agnieszka opowiedziała nam o swoich książkach. Mówiła o tym dlaczego postacie z jej powieści noszą długie suknie, tańczą na klifach, widzą uczucia w formie kolorów i… nie używają wulgaryzmów. Zdradziła skąd czerpie pomysły i inspiracje do pisania. Opowiedziała nam również o swoich planach literackich.

IMG_1521
Jednocześnie mieliśmy okazję obejrzeć prace plastyczne artystki. Pani Agnieszka Grzelak nie tylko pisze książki ale również pięknie maluje przede wszystkim kwiaty. Zajmuje się również tak zwaną sztuką użytkową to znaczy maluje na szkle, butelkach, szybach, szydełkuje, szyje.
Uczniowie byli oczarowani pisarką i zaczarowani przez to co do nich mówi, jak mówi i co im pokazuje. Mieli do Pani Agnieszki mnóstwo pytań, ale niestety, ze względu na ograniczenie czasowe, udało się zadać tylko nieliczne.
Na koniec uczniowie podziękowali za spotkanie wręczając autorce… ozdobną, jesienną kapustę!
A co Pani Agnieszka Grzelak sądzi o spotkaniu w KOSTCE sami możecie przeczytać na jej blogu http://www.agnieszkagrzelakart.blogspot.com/

IMG_1585

Izabela Józwik, nauczyciel bibliotekarz