07 października 2015 r. pod opieką pani Karoliny Sajduk, Zofii Nazim i Iwony Poręby po raz kolejny wybraliśmy się na znakomite widowisko odgrywane na deskach jednego z krakowskich teatrów. Naszym celem było zapoznanie się ze spektaklem w historycznym, znanym w całej Polsce Teatrze imienia Juliusza Słowackiego. Tym razem postawiliśmy na klasykę. „Romeo i Julia” jest w końcu pozycją obowiązkową na liście każdego szanującego się, młodego sympatyka sztuk teatralnych.

Reżyserem realizacji dzieła Szekspira jest Marcin Hycnar, a współpracują z nim niezwykle utalentowani aktorzy młodego pokolenia. Sztuka ta mimo swojej współczesnej interpretacji pozostaje wierna testowi pierwotnemu, co ukazuje ponadczasowość dramatu mistrza ze Stratfordu. Przez trzy godziny byliśmy świadkami losów dwóch zwaśnionych od wieków rodów. Idealnie dobrane przez Anne Malarowską opracowanie muzyczne idealnie nadaje klimat przedstawieniu. Wszystkim znana historia zakochanych w sobie do szaleństwa młodych ludzi była chwilami zabawna, a czasem chwytająca za serce. Po trzech godzinach, gdy widowisko dobiegło końca obsada doczekała się wiwatów na stojąco od całej publiczności. Wszyscy byli zachwyceni. Sztuka jest pozytywnie oceniana przez krytyków na co całkowicie sobie zasłużyła.

http://www.slowacki.krakow.pl/pl/galeria/spektakle/_get/spektakl/789

http://www.slowacki.krakow.pl/pl/galeria/spektakle/_get/spektakl/789

Wszyscy, choć wróciliśmy o późnej porze, byliśmy zauroczeni wyjściem. Śmiało można stwierdzić, że to jedna z naszych najbardziej udanych, wieczornych wizyt w teatrze. Niektórzy z nas mogli odczuwać lekkie zaniepokojenie przed poważną klasyką, która czasem nie ma niczego do zaoferowania młodemu odbiorcy zainteresowanemu tylko rozrywką. Mimo to wszystkie nasze obawy zostały skutecznie rozwiane już przy pierwszym akcie, który zaskoczył nas swoim nowoczesnym charakterem. Każdy uczestnik wyjścia ma nadzieję, iż nasze kolejne wycieczki do teartu, które już są zaplanowane, będą równie udane co ta.

Romeo_i_Julia_fot_E_Krasucka_06

http://www.slowacki.krakow.pl/pl/galeria/spektakle/_get/spektakl/789

Małgorzata Trybuła , Matylda Pietrzyk, kl.2f

Karolina Sajduk, nauczyciel historii

Zofia Nazim, nauczyciel języka angielskiego

Iwona Poręba, nauczyciel języka polskiego