We wtorek 29.09.2015 r. nasi uczniowie wzięli udział w Jesiennych Indywidualnych Biegach Przełajowych-Gimnazjada. Na obiektach COM-COM ZONE zawodnicy rywalizowali  w kategoriach dziewcząt i chłopców w rocznikach 2000, 2001 i 2002.

Trasa biegu wynosiła około 1000 metrów dla dziewcząt oraz 1500 metrów dla chłopców. Naszą szkołę reprezentowali: Małgorzata Juszkiewicz, Aleksandra Jastrzębska, Wiktoria Pasieczna, Karol Haluch, Oskar Zacharski oraz Kacper Kil.

 

Warunki do rywalizacji były ciężkie ponieważ trasa przebiegała wokół grząskich trawiastych boisk piłkarskich, które były dość błotniste po występach zawodników ze szkół podstawowych.

Dziewczęta mocno dopingowane przez grupę z KOSTKI walczyły do samego końca. Wśród najlepszych zawodniczek z rocznika 2002 uzyskały bardzo dobre lokaty.

Małgorzata zajęła 15 miejsce, Aleksandra 25 miejsce, natomiast Wiktoria pozycje w czwartej dziesiątce.

Dziewczęta rozbudziły w nas apetyty na dobre miejsca.

I na starcie pojawili się chłopcy z rocznika 2002.

Strzał startera i ruszyli… Ciężki, grząski start, wąskie „gardło” na trasie na pewno nie ułatwiały rywalizacji.  Nasi zawodnicy jednak profesjonalnie podeszli do biegu i rozegrali go po mistrzowsku. Karol już od początku zajmował wysokie miejsce w pierwszej dziesiątce, po około 800 metrach zaczął wyprzedzać przeciwników i sukcesywnie przesuwać się do ścisłej czołówki. Ostatni zakręt, ostatnia prosta, ostatnie siły… pełna mobilizacja i atak na lidera! Kilka wydłużonych rytmicznych kroków i jest! jest! jest!!! do mety 100 metrów, czy wytrzyma?!…jest, jest…jest pierwszy!!! Niesamowity bieg, którego zwieńczyło zwycięstwo Karola w pięknym stylu.

Inny nasz reprezentant Kacper także po trudnej rywalizacji dotarł do mety zajmując miejsce w czwartej dziesiątce.

W ostatnim biegu Gimnazjady wystąpił nasz ostatni przedstawiciel, który po również wielkich emocjach, startując w bardzo mocnej grupie ukończył rywalizacje w trzeciej dziesiątce.

Serdecznie gratulujemy wszystkim zawodnikom!

Jesteście Dumą Naszej KOSTKI!

A teraz z całą KOSTKĄ – trzymamy kciuki za Korola, który wystąpi w zawodach wojewódzkich 7 października w Nowym Targu.

Awans z Krakowa uzyskali zawodnicy/czki z pierwszych 6 miejsc z każdej kategorii wiekowej. Zapraszamy wszystkich chętnych by stawić czoła sportowej rywalizacji do KOSTKOWEGO klubu sportowego!

Krakowska Olimpiada Mlodziezy 092015

 

Zespół ds. aktywności ruchowej, rekreacji i sportu.

Joanna Ilnicka, nauczyciel wychowania fizycznego

Sylwia Biernat, nauczyciel wychowania fizycznego

Ewa Sadłoń, nauczyciel wychowania fizycznego

Janusz Styrna , nauczyciel wychowania fizycznego

Szymon Tarkowski, nauczyciel geografii

Zobacz zdjęcia