W  piątek  25.09.2015 r nasi uczniowie wzięli udział w wielkim  święcie biegowym  w Nowej Hucie.  Nowohucka Szkoła Biega – bieg wokół Zalewu Nowohuckiego szkół  gimnazjalnych dziewcząt i chłopców jest to coroczna impreza organizowana przez Międzyszkolny Ośrodek Sportowy Kraków – Wschód. Zawodnicy rywalizowali w kategorii dziewcząt i chłopców ze szkół gimnazjalnych w Krakowie. Trasa biegu wynosiła około 1250 metrów czyli jedną pętlę wokół Zalewu Nowohuckiego.

Naszą KOSTKĘ reprezentowali: Urszula Siedlecka, Małgorzata Juszkiewicz, Aleksandra Jastrzębska, Wiktoria Pasieczna, Zuzanna Bednarczyk, Karol Haluch, Dominik Łach, Oskar Zacharski, Sebastian Tatko, Tomasz Sobczyk.

Warunki były wręcz idealne do rywalizacji, brak słońca, lekki wietrzyk, temperatura optymalna.  Pierwsze na starcie pojawiły się dziewczyny.

Na miejsca, gotów… strzał startera…ruszyły!  Zawodniczki narzuciły dość mocne tempo ale nasze reprezentantki dotrzymywały kroku najlepszym. Około 200 metrów przed meta doping reszty ekipy z KOSTKI na pewno pomógł i tak oto jeszcze przed sama metą Aleksandra i Małgosia wyprzedziły kilka swoich rywalek ostatecznie kończąc rywalizacje na 16 i 19 miejscu.  Reszta koleżanek uplasowała się również na wysokich pozycjach  w trzeciej i czwartej dziesiątce.

Dziewczyny wzbudziły pozytywne emocje i zdopingowały chłopców do walki, którzy wystartowali zaraz po ich biegu. Od początku nasi zawodnicy byli w czołówce, jednakże tempo było zabójcze i trudy biegu najlepiej wytrzymał Karol, który zajął 15 miejsce, reszta reprezentantów uplasowała się w okolicy trzeciej i czwartej dziesiątki.

 W każdym z biegów pierwsze 20 osób otrzymało okolicznościowe koszulki.

Nasi reprezentanci nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa i we wtorek będą walczyć w  Jesiennych Indywidualnych Biegach Przełajowych.

Zatem gratulujemy wszystkim zawodnikom i trzymamy kciuki za nich w kolejnych zawodach.

Miedzyszkolny Osrodek Sportowy  Krakow Wschod

 

 

 

                                                                                  

Zespół ds. aktywności ruchowej, rekreacji i sportu.

Joanna Ilnicka, nauczyciel wychowania fizycznego

Sylwia Biernat, nauczyciel wychowania fizycznego

Ewa Sadłoń, nauczyciel wychowania fizycznego

Janusz Styrna , nauczyciel wychowania fizycznego

Szymon Tarkowski, nauczyciel geografii

Zobacz zdjęcia