W dniu 24 września  uczniowie KOSTKI wraz z nauczycielką języka niemieckiego wybrali się do Konsulatu Generalnego Niemiec, który mieści się przy ulicy Stolarskiej 7 w Krakowie. Konsulat służy informacją i pomocą obywatelom niemieckim przybywającym do Polski. Polacy mogą uzyskać tutaj informacje o m. in. warunkach podjęcia pracy czy studiów w Niemczech. Konsulat wspiera działania mające na celu krzewienie kultury niemieckiej w Polsce, której ważnym ośrodkiem w Krakowie jest Instytut Goethego.
Uczniowie mieli okazję podczas Dnia otwartego Konsulatu Niemiec zapoznać się z pracą Konsula Generalnego, obecnie jest nim Werner Köhler, jak również z zakresem działań pozostałych pracujących tam osób.

Taka okazja , aby wejść i zobaczyć Konsulat od środka i zrobić sobie zdjęcie z Konsulem Generalnym Niemiec zdarza się raz w roku, właśnie podczas Dnia Otwartego.
Uczniowie podczas zwiedzania rozwiązywali Quiz, przygotowany specjalnie na temat tegoż Konsulatu, jedna z uczniów  otrzymał nagrodę specjalną, a pozostali uczniowie otrzymali drobne upominki, i materiały. Na końcu czekał na nas słodki poczęstunek.

 

Agnieszka Krupa, nauczyciel języka niemieckiego

 

 

Zobacz zdjęcia