Drodzy uczniowie i nauczyciele KOSTKI, chciałem Was serdecznie zaprosić na pierwsze spotkanie odbywające się w ramach koła podróżniczego w naszej szkole. W najbliższą środę, o godzinie 15.30 z sali 205 przeniesiemy się na Bliski Wschód€“ do Izraela. Jezioro Galilejskie, Morze Martwe, Masada, Tel Awiw, Hajfa a przede wszystkim Jerozolima to tylko niektóre miejsca o których chciałbym Wam opowiedzieć.  W trakcie naszej wspólnej bliskowschodniej podróży wyjaśnię, dlaczego w Izraelu to nie poniedziałek czy środa a właśnie „sobota jest niedzielą”.

DSCN41402

A już w kolejną środę, naszą szkołę odwiedzi Łukasz Nycz  osoba, której sposobem na życie są podróże. Co tu dużo pisać, to podróżnik zawodowiec.  Aby się dowiedzieć jak to jest możliwe zapraszam 23 września o 15.30, na pokaz zdjęć Łukasza poświęconych tematowi : „Indie – kraj kontrastów”.

Równocześnie zachęcam Was drodzy uczniowie do zgłaszania swoich pomysłów oraz tematów następnych prelekcji.

Szymon Tarkowski, nauczyciel geografii