„Przyjaźnie i wesoło żegnamy rzekę, las.
Ach, witaj, witaj szkoło!
Już czas do pracy, czas!

1. września 2015 roku uczniowie KOSTKI Publicznego Gimnazjum Jezuitów rozpoczęli kolejny rok szkolny. Spotkanie ze szkołą poprzedziła o godzinie 9.30 uroczysta Msza Święta w Kościele przy Parafii Matki Bożej Dobrej Rady. Następnie uczniowie wraz z nauczycielami udali się do szkoły. Tam, w swoich salach, spotkali się z wychowawcami i poznali plan lekcji na najbliższe miesiące nauki.

            Ten dzień to radosne spotkanie z koleżankami i kolegami po wakacyjnym wypoczynku, ale przede wszystkim wielkie przeżycie dla nowo przyjętych uczniów naszej szkoły. To ich właśnie witamy szczególnie w szkolnej społeczności i życzymy powodzenia! Mamy też nadzieję, że uczniowie klas starszych nie spoczną na laurach i będą brać aktywny udział w życiu szkoły, w konkursach, zawodach sportowych i olimpiadach rozsławiając imię naszej KOSTKI.

            Rozpoczynamy nowy rok zmagań w zdobywaniu wiedzy. Jest to też czas kolejnych doświadczeń, umożliwiający pogłębianie zainteresowań i odkrywanie nowych pasji. Pamiętajmy zatem, że:  Im więcej wiedzy posiądziemy teraz, tym trudniej będzie nas pokonać w przyszłości – o tyle będziemy mądrzejsi…

Agnieszka Szefer – Walas, nauczyciel języka polskiego

Paweł Mika, nauczyciel informatyki

Zobacz zdjęcia