W dniach 26-31 lipca uczniowie naszej szkoły brali udział w Ignacjańskich Dniach Młodzieży.  Wyjazd był zorganizowany przez opiekuna naszej grupy Magisowej Ojca Jakuba Śpiewaka SJ.

 Codziennie uczestniczyliśmy  w wybranych przez siebie warsztatach np. Street Art, Medialne, Biżuteria Frywolitkowa, Teatr Improwizowany i inne.

 Każdego dnia odprawiana była wyjątkowa Msza święta dla wszystkich uczestników Ignacjańskich Dni Młodzieży. Wieczorem słuchaliśmy świadectw osób które w nietypowy  sposób doznały miłości Boga w swoim życiu, a także uczestniczyłyśmy w nabożeństwie i festiwalu filmowym.

W ostatni wieczór naszego pobytu w Starej Wsi odbył się koncert zespołu New Life.  Który przez ponad półtorej godziny prezentował swoją muzykę w oparciu o hasło Ignacjańskich Dni Młodzieży 12 OKRUCHÓW. Pod koniec wyjazdu  odbyła się prezentacja naszych warsztatów, w których prezentowali się uczestnicy ze swojej ciężkiej pracy i swoich umiejętności jakie zdobyli przez kilka dni uczestnicząc w wybranych warsztatach.
Podczas IDM 'ów poznaliśmy się jeszcze bliżej oraz spędziliśmy razem wyjątkowe chwile.

 Poznaliśmy inspirujących ludzi, którzy pokazali nam co dla nich znaczy ,,MAGIS”.  Mieliśmy możliwość poznania inne wspólnoty Magisowe które działają przy parafiach prowadzonych przez Jezuitów  i nawiązaliśmy z nimi przyjacielski kontakt.

Mamy nadzieje że rozwiniemy nasz szkolny MAGIS i będzie tak prężnie działać.

Był to dla nas wyjątkowy czas bliskości z Panem Bogiem.
Juz nie możemy doczekać sie kolejnych IDM 'ów!:)

I serdecznie zapraszamy na nasze spotkania Magisowe w szkole.

Zuza i Magda Bąk 2D

O. Jakub Śpiewak SJ – katecheta oraz opiekun SU

Zobacz zdjęcia