1 września 2015 roku rozpocznie się rok szkolny 2015/2016, w którym Państwa dzieci rozpoczną naukę w KOSTCE Publicznym Gimnazjum Jezuitów im. św. Stanisława Kostki w Krakowie. Czas rekrutacji zakończył się i jest to dobra okazja, aby przekazać Państwu ważne informacje, związane z organizacją pierwszych dni nowego roku szkolnego.

I – PODRĘCZNIKI – proszę nie kupować żadnych podręczników, ani ćwiczeń do klasy pierwszej gimnazjum. Podręczniki i ćwiczenia zamawia szkoła i będą one wypożyczone uczniom na cały rok szkolny. Podręcznik są własnością szkoły.

II – STRÓJ SZKOLNY – zamawiamy w sekretariacie szkoły od 1 sierpnia br. do 25 sierpnia. Żeby zamówić dobry rozmiar stroju, w którym dziecko będzie czuło się dobrze, należy przyjść z dzieckiem do szkoły i zmierzyć, który rozmiar jest właściwy. Wszystkie rozmiary strojów, możliwe do zamówienia będą dostępne w sekretariacie.          Przypominam, iż strój szkolny w KOSTCE jest obowiązujący!

III – RAJD INTEGRACYJNY – odbędzie się 31 sierpnia (poniedziałek). Zbiórka na boisku szkolnym (przy szkole) o godzinie 8.30. Koszt uczestnictwa 50 zł, które należy wpłacać w sekretariacie szkoły. Żeby dziecko mogło wziąć udział w rajdzie, rodzic musi podpisać OŚWIADCZENIE, zgodę rodzica/opiekuna prawnego na udział w wycieczce. Druk oświadczenia dostępny na stronie internetowej szkoły oraz w sekretariacie szkoły. Po wypełnieniu – oświadczenie proszę złożyć w sekretariacie szkoły.

IV – ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO – rok szkolny rozpoczniemy wspólną Mszą św. w Kościele Matki Bożej Dobrej Rady przy ulicy Dygasińskiego 44 A o godzinie 9:30. Zbiórka przed kościołem.

V – INFORMACJE OGÓLNE – przez cały okres wakacji czynny jest sekretariat szkoły, w którym można uzyskać wszystkie potrzebne informacje. Ciekawe wiadomości dla rodziców, również te dotyczące deklaracji patronackiej, zamieszczone są na stronie internetowej szkoły w zakładce – Dla Rodziców.

Józef Rostworowski, Dyrektor ds. Nadzoru Pedagogicznego