22 czerwca 2015 r., klasy 1b i 1e wraz z wychowawcami o. Arturem Niechwiejem i p. Agnieszką Szefer-Walas, wybrały się do Ogrodu Botanicznego.

106_2926
Ogród Botaniczny Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie został założony w 1783 r. i jest najstarszym w Polsce. Odgrywa on dużą rolę w rozwoju nauki, edukacji i kultury jako miejsce badań, inspiracji artystycznych oraz „żywe muzeum” flory świata odwiedzane co roku przez tysiące osób. Również nas nie mogło tam zabraknąć.

106_2932
Spacerując wąskimi alejkami mogliśmy wypocząć i nacieszyć oko piękną przyrodą. Ogromne wrażenie zrobiły na nas rośliny tropikalne w szklarniach. W palmiarni, na jednym z bananowców można było zobaczyć dojrzewające banany, w innym miejscu rósł ananas. Piękna też była kolekcja storczyków, która w krakowskim ogrodzie jest najstarsza i najbogatsza ( liczy obecnie ok. 500 gatunków). Dużym powodzeniem wśród Kostkowiczów cieszyły się rośliny mięsożerne.
Krakowski Ogród Botaniczny to miejsce, które warto zobaczyć. Wybierz się tam i zobacz jak wspaniały potrafi być świat roślin.

Ogrod Botaniczny Uj 2015 zdjece 1

Agnieszka Szefer – Walas, nauczyciel języka polskiego

O. Artur Niechwiej SJ – katecheta, nauczyciel biologii i chemii