W kwietniu uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Pangea” zorganizowanym pod patronatem Kuratorium Oświaty oraz przy współpracy Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki.
Konkurs odbywał się w 18 krajach Europy. Z Polski do konkursu przystąpiło ponad 103 000 uczniów we wszystkich kategoriach wiekowych.
40 uczniów z naszej szkoły wzięło udział w eliminacjach. Wielu z nich uzyskało bardzo wysokie wyniki a do finału zakwalifikował się Dominik Hajduk z klasy 1A zdobywając maksymalną ilość punktów.
Finał konkursu odbył się we Wrocławiu. Dominik godnie reprezentował naszą szkołę podczas ostatniego etapu rywalizując z 300 najlepszymi, młodymi matematykami z całego kraju.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy i gratulujemy uzyskania świetnych wyników.

WP_20150417_010

Zespół matematyków:

Edyta Janda, nauczyciel matematyki i chemii

Joanna Błachowska, nauczyciel matematyki

Joanna Baryła, nauczyciel matematyki