W KOSTCE egzamin gimnazjalny 2014/2015 zakończony! Egzamin ten jest dla nas wyjątkowy, historyczny i niepowtarzalny. W tym roku do egzaminu przystąpili uczniowie, którzy odbyli w KOSTCE pełny, trzyletni cykl kształcenia. Są nam szczególnie bliscy, bo mieli i mają wkład w to, jaką szkołą jest dzisiaj KOSTKA. To oni razem z nauczycielami, współtworzyli atmosferę i klimat swojej szkoły. Jak ją zapamiętają, to czas pokaże. Teraz pozostaje nam tylko z zaciekawianiem czekać na wyniki egzaminu, które w czerwcu ogłosi CKE. Czekamy spokojnie, jesteśmy dobrej myśli.
W dniach kiedy zmagaliśmy się w szkole z procedurami egzaminacyjnymi, do Krakowa przyjechał miły gość Dawid Zięba z Bostonu – Przyjaciel KOSTKI, laureat szczególnego wyróżnienia – „Wyjątkowy dla KOSTKI”. Wyróżnienie oczywiście miało kształt kostki. Tradycją jest to, że Dawid zaprasza do restauracji całą szkołę, albo tak jak w tym przypadku uczniów klas III.
Tym samym rozpoczęliśmy uroczystości związane zakończeniem szkoły , przez naszych kochanych uczniów, którzy będą niedługo, absolwentami KOSTKI. Kulminacja tych uroczystości nastąpi w czasie uroczystej Gali w Teatrze Słowackiego. W trzecim dniu egzaminu, czyli 23 kwietnia br. klasy trzecie  nauczyciele i oczywiście Dawid, udaliśmy się do Restauracji Sioux w Rynku Krakowskim, obok Ratusza (w liczbie ok. 80 osób). Wystrój restauracji w stylu „dzikiego zachodu”, drewniane stoły, siodła, na ścianach namalowane twarze Indian, na tle dzikich prerii… W tej scenerii KOSTKA zadowolona i radosna.
Zjedliśmy dużego steka angusa, sałatkę wegetariańską (nawet na talerzu pogodziła się ze stekiem, który był większy od sałatki – może dlatego?), pyszne frytki. Do tego napoje, bez ograniczeń, a na deser puchar słodkich rozmaitości – owoce, lody, bita śmietana. Do tych wszystkich pyszności, radość uczniów, nauczycieli i Dawida.

Dawidzie, nasz Kochany Przyjacielu dziękujemy bardzo. To, że KOSTKA dzisiaj jest taką szkołą, to też Twoja zasługa. Kto chciałby przeżyć z nami te chwile, spędzone na „dzikim zachodzie” niech zobaczy zdjęcia…

Józef Rostworowski, Dyrektor ds. Nadzoru Pedagogicznego

Aneta Pietrzyk, bibliotekarz szkoły i Dyrektor Biura Promocji i Rozwoju Szkoły

 Zobacz zdjęcia