Tegoroczny konkurs kuratoryjny z informatyki był bardzo emocjonujący, a wszystko za sprawą naszych uczniów.

Pierwszy etap (szkolny) odbył się 12 listopada 2014 r. Wzięło w nim udział ośmioro uczniów z czterech klas.  Nasi wychowankowie do rozwiązania mieli test zamknięty w Excelu. Najlepiej w jego rozwiązaniu poradzili sobie: Michał Jastrzębski 3A, Jakub Lalik 3A, Kacper Bisaga 3A, Igor Majerczak 2E oraz Mateusz Wronka 1E. Wszyscy zdobyli minimum 77,5 % punktów i awansowali do następnego etapu!

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Kolejny etap (rejonowy) odbył się 30 stycznia br. Tym razem uczniowie oprócz rozwiązania testu zamkniętego, musieli wykonać zadania otwarte, które nie należały do łatwych. Po półtora godzinnych zmaganiach z zdaniami informatycznymi do wielkiego finału awansowali: Michał Jastrzębski 3A (93% punktów) i Jakub Lalik 3A (81% punktów).

Konkurs info 20151

20 marca 2015 br. odbył się finał konkursu (etap wojewódzki), w którym uczestniczyło 89 uczniów z całego województwa. Już od samego początku można było zauważyć ogromne skupienie i napięcie wśród uczniów – jednak to tylko pozytywnie na nich podziało. Kostkowicze dzielnie walczyli do samego końca!

Ostatecznie, oficjalnie można śmiało powiedzieć, że mamy dwóch finalistów 🙂

Michała Jastrzębskiego 3A i Jakuba Lalika 3A

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy !

Konkurs info 20152

Paweł Mika, nauczyciel informatyki, zajęć technicznych