Wielkanoc, AD 2015

 Drodzy i kochani Uczniowie z Rodzicami, Nauczyciele i Pracownicy, Przyjaciele KOSTKI

 

https://www.flickr.com/photos/brunello2412/9098929905/

Zmartwychwstanie – Watykan Aula Pawła VI

Radość bijąca od Zmartwychwstałego Jezusa ośmieliła przestraszoną Marię Magdalenę a następnie zatrwożonych Apostołów, aby nieść i dawać ludziom nadzieję i wiarę w życie. Spoglądając na uczniów, nauczycieli i pracowników KOSTKI jestem świadkiem, jak również i dzisiaj Zmartwychwstały Jezus przemienia, inspiruje do życia i daje nadzieję. Mam żywo w pamięci ostatni Dzień Otwarty (12 marca), podczas którego odwiedziło naszą szkołę 556 gości. To kolejny dowód jak trud i praca w atmosferze zaufania i szacunku przyciąga innych.

Wielu uczniów, nauczycieli i pracowników dzieliło się z innymi swoim doświadczeniem szkoły, którą lubią i do której przychodzą z uśmiechem. Doświadczenie wspólnoty pozwała zmierzyć się z różnymi trudnymi sytuacjami, podejmować je i starać się je zmieniać w atmosferze miłości i szacunku. Wszyscy bowiem chcemy żyć i pragniemy być kochani, szanowani, zauważani czy zwyczajnie doceniani.

W każdym z nas może objawić się moc Zmartwychwstałego Jezusa. Wszystkim życzę z całego serca spotkania z Nim, który jest Słońcem nieznającym zachodu, jak głosi radosny śpiew Exultet liturgii Wigilii Paschalnej.

 

Radosnego Alleluja i mokrego śmigusa dyngusa!

W duchowej łączności.

O. Paweł Brożyniak SJ, dyrektor KOSTKI Publicznego Gimnazjum Jezuitów w Krakowie.